• понеделник, 13 мај 2024

На подрачјето на Бит Пазар приведени четворица крадци 

На подрачјето на Бит Пазар приведени четворица крадци 

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - На подрачјето на Бит Пазар денеска во 06.00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци, Т.И.(18) од Скопје и двајца малолетници од Скопје.

Како што соопштија од МВР, тие се сомничат дека претходно одзеле патничко возило „југо“ и извршиле „тешки кражби“ во повеќе возила на подрачјето на општина Аеродром, при што одзеле повеќе предмети.

- Возилото и одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави, се појаснува во соопштението од МВР. цр/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан