• среда, 24 јули 2024

Македонските футсалци поуспешни од Црна Гора

Македонските футсалци поуспешни од Црна Гора

 

Никшиќ, 13 јуни 2024 (МИА) – Македонската сениорска репрезентација во футсал забележа денеска победа од 2-0 на првиот од двата контролни натпревари против Црна Гора на гостински терен.

Македонската репрезентација постигна по еден гол во двете полувремиња на дуелот одигран во Никшиќ Драган Петровиќ и Таулант Исмаил.

Димитар Јанев имаше добри шанси за гол во првото полувреме, како и Берат Рамадан и Иван Крстевски во вториот дел.

Вториот контролен натпревар против Црна Гора е закажан за утре од 17:00 часот. ег ФОТО: ФФМ

Остани поврзан