• понеделник, 27 мај 2024

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Во казино на ул.„Јадранска магистрала“, во Скопје, две лица со закана од вработените одзеле пари, при што едното со тврд предмет физички нападнало вработен како обезбедување во казиното.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера во 07.35 часот во СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. вг/ев/

 

Фото: МИА Архива

Остани поврзан