• петок, 01 март 2024

Земјотрес од 5,8 по Рихтеровата скала го погоди Мексико

Земјотрес од 5,8 по Рихтеровата скала го погоди Мексико

Мексико Сити, 7 декември 2023 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Мексико.

Потресот беше силно почувствуван во мексиканскиот главен град. Засега нема извештаи за жртви или материјална штета. зш/

Остани поврзан