• недела, 21 јули 2024

Дел од скопската населба Криви Дол без вода

Дел од скопската населба Криви Дол без вода

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Без вода денеска од 16:30 часот се корисниците од населбата Криви Дол.

Како што информира Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна водоводна цевка од ф 1цол на ул.„Скупи“ бр.3а.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности. фф/мд/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан