• понеделник, 19 февруари 2024

Бразилската манекенка Бјанкарди објави дека се разделила со Нејмар, нивната ќерка се роди во октомври

Бразилската манекенка Бјанкарди објави дека се разделила со Нејмар, нивната ќерка се роди во октомври

Рио де Жанеиро, 29 ноември 2023 (МИА) – Бразилската манекенка Бруна Бјанкарди раскина со Нејмар.

- Ова е лична работа, но бидејќи секојдневно се соочувам со вести, шпекулации и шеги, ве известувам дека не сум во врска. Ние сме родители на Меви и ова е причината за нашата поврзаност. Се надевам дека ќе престанете да се однесувате вака со мене. Ви благодарам, напиша девојката во својот профил на Инстаграм.

Да потсетиме, Нејмар и Бјанкарди во октомври добија ќерка. зс/

Фото: Фејсбук

Остани поврзан