• сабота, 09 декември 2023

Без вода корисниците на улица „Пере Тошев“

Без вода корисниците на улица „Пере Тошев“

Скопје, 29 септември 2023 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка на улица „Пере Тошев“ 4,  денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.

Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација - Скопје, водоснабдувањето е прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на
дефектот. љм/цр

Фото: МИА архива

Остани поврзан