• понеделник, 10 јуни 2024

АМСМ: Камионите се пренасочуваат од Блаце, има проблем со терминалот

АМСМ: Камионите се пренасочуваат од Блаце, има проблем со терминалот

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Вечерва во 18:30 часот од страна БПС започнато е со пренасочување на товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце заради проблем со терминалот на Македонска царина на ГП Блаце, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Посочуваат дека товарниот сообраќај ќе биде пренасочен се додекa не се надминe проблемот.фф/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан