• e mërkurë, 24 korrik 2024
SHBA, EBA dhe Izraeli  në Abu Dabi biseduan për planin për Gazën e pasluftës,  deklaruan përfaqësues izraelitë për ueb-faqen Aksios

SHBA, EBA dhe Izraeli në Abu Dabi biseduan për planin për Gazën e pasluftës, deklaruan përfaqësues izraelitë për ueb-faqen Aksios

 Abu Dabi, 23 korrik 2024 (MIA) - Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mbajtur një takim...

Politiko: Netanjahu kërkoi takim me Trampin për të siguruar mbështetje për luftën në Gazë

Politiko: Netanjahu kërkoi takim me Trampin për të siguruar mbështetje për luftën në Gazë

Jerusalem, 23 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka kërkuar takim me ish-p...

Dy të tretat e amerikanëve duan që Bajdeni të tërhiqet nga gara zgjedhore

Dy të tretat e amerikanëve duan që Bajdeni të tërhiqet nga gara zgjedhore

 Uashington, 11 korrik 2024 (MIA) - Dy të tretat e amerikanëve dëshirojnë që presidenti amerika...

Urim nga ministri Filkov drejtuar ambasadores Ageler për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së

Urim nga ministri Filkov drejtuar ambasadores Ageler për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së

 Shkup, 4 korrik 2024 (MIA) - Ministri i Drejtësisë Igor Filkov i dërgoi një mesazh urimi ambas...

Këshilltari i Bajdenit do ta vizitojë Izraelin për të ndihmuar që të shmanget përshkallëzimi

Këshilltari i Bajdenit do ta vizitojë Izraelin për të ndihmuar që të shmanget përshkallëzimi

 Uashington, 17 qershor 2024 (MIA) - Këshilltari i lartë i presidentit amerikan Xho Bajden, Amo...

SHBA-ja e ka vazhduar edhe për një vit dekretin për situatë të jashtëzakonshme në Ballkanin Perëndimor

SHBA-ja e ka vazhduar edhe për një vit dekretin për situatë të jashtëzakonshme në Ballkanin Perëndimor

Uashington, 15 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden edhe për një vit e ka vazh...

Uashington post: SHBA-ja lejon që Ukraina të rrëzojë raketa apo gjuajtës mbi territorin e Rusisë me ndihmën e armëve amerikane

Uashington post: SHBA-ja lejon që Ukraina të rrëzojë raketa apo gjuajtës mbi territorin e Rusisë me ndihmën e armëve amerikane

Uashington, 30 maj 2024 (MIA) - SHBA-ja nuk e kufizon Ukrainën të përdorë pajisje kundërajrore...

O'Brajani: SHBA-ja duhet të vendosë sanksione ndaj përfaqësuesve të GJNP-së të cilët arrestimin e Netanjahut

O'Brajani: SHBA-ja duhet të vendosë sanksione ndaj përfaqësuesve të GJNP-së të cilët arrestimin e Netanjahut

Uashington, 22 maj 2024 (MIA) -  SHBA-ja duhet të vendosë sanksione ndaj përfaqësuesve të Gjyka...

SHBA-ja po përgatit një pako ndihme ushtarake për Ukrainën prej 400 milionë dollarë

SHBA-ja po përgatit një pako ndihme ushtarake për Ukrainën prej 400 milionë dollarë

Uashington, 10 maj 2024 (MIA) - SHBA-ja po përgatit një pako të re ndihme ushtarake për Ukrainën në...

Ambasada amerikane mirëpret vendimin e qeverisë së Kosovës që të lehtësojë ndërrimin e patentë shoferëve serbe

Ambasada amerikane mirëpret vendimin e qeverisë së Kosovës që të lehtësojë ndërrimin e patentë shoferëve serbe

Prishtinë, 8 maj 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Prishtinë Xhef Hovenier ka përshëndetur sot ven...

SHBA-ja ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot mbi Detin e Kuq

SHBA-ja ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot mbi Detin e Kuq

Uashington, 29 prill 2024 (MIA) - Ushtria amerikane këtë mëngjes ka rrëzuar pesë fluturake pa pilot...

Në protestat pro-palestineze arrestohet kandidatja presidenciale e SHBA-së

Në protestat pro-palestineze arrestohet kandidatja presidenciale e SHBA-së

Uashington, 28 prill 2024 (MIA) - Kandidatja për presidente e SHBA-sl nga radhët e Partisë së Gjelbë...

Uollstrit xhurnal: Sipas inteligjencës amerikane, Putini drejtpërdrejt  nuk qëndron pas vrasjes së Navalnit

Uollstrit xhurnal: Sipas inteligjencës amerikane, Putini drejtpërdrejt nuk qëndron pas vrasjes së Navalnit

 Uashington, 27 prill 2024 (MIA) - Agjencitë e inteligjencës në SHBA kanë konstatuar se preside...

Huthët hodhën tre raketa ndaj dy anijeve në Detin e Kuq

Huthët hodhën tre raketa ndaj dy anijeve në Detin e Kuq

Uashington, 27 prill 2024 (MIA) - Ushtria amerikane njoftoi se kryengritësit jemenë Huthët kanë hedh...

Blinken: Protestat studentore në SHBA janë pjesë e demokracisë

Blinken: Protestat studentore në SHBA janë pjesë e demokracisë

Pekin, 26 prill 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken sot deklaroi se protestat...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR