• e shtunë, 22 qershor 2024
Presidenti i Shqipërisë Begaj për vizitë zyrtare dyditore në Gjermani

Presidenti i Shqipërisë Begaj për vizitë zyrtare dyditore në Gjermani

Tiranë, 18 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj udhëton sot për vizitë zyrtare...

Stoltenberg për vizitë në SHBA dhe Kanada

Stoltenberg për vizitë në SHBA dhe Kanada

Bruksel, 17 qershor 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbergu sot, kësh...

Presidentja e Kosovës, Osmani merr pjesë në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore në Shkup

Presidentja e Kosovës, Osmani merr pjesë në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore në Shkup

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në...

Presidenti i Shqipërisë, Begaj pritet me nderime shtetërore në Prishtinë, do të mbajë fjalim në Kuvend

Presidenti i Shqipërisë, Begaj pritet me nderime shtetërore në Prishtinë, do të mbajë fjalim në Kuvend

Prishtinë, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj është pritur...

Kushner për vizitë dyditore në Kosovë

Kushner për vizitë dyditore në Kosovë

Prishtinë, 11 qershor 2024 (MIA) - Ish përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit të përgjithshëm të K...

Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Konferencën për rindërtim të Ukrainës në Berlin

Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Konferencën për rindërtim të Ukrainës në Berlin

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova, sot dhe nesër në Berlin...

Blinken arriti në Lindjen e Afërt, takimi i parë në Kajro me presidentin Al-Sisi

Blinken arriti në Lindjen e Afërt, takimi i parë në Kajro me presidentin Al-Sisi

Kajro, 10 qershor 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken sot arriti në Lindj...

Blinken do të udhëtojë në Lindjen e Afërt për t'u angazhuar për marrëveshje për armëpushim në Gazë

Blinken do të udhëtojë në Lindjen e Afërt për t'u angazhuar për marrëveshje për armëpushim në Gazë

Uashington, 8 qershor 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken duhet të udhëto...

Blinken të hënën do të vizitojë Izraelin

Blinken të hënën do të vizitojë Izraelin

Uashington, 7 qershor 2024 (MIA) - Departamenti i shtetit sot për mediat izraelite deklaroi se sekre...

Nëpunës publikë për vizitë në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë

Nëpunës publikë për vizitë në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë

Tiranë, 7 qershor 2024 (MIA) - Për vizitë në ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Tiranë, sot ishin p...

Sindikatat evropiane me mbështetje për LSM-në, është paralajmëruar vizitë në shtator

Sindikatat evropiane me mbështetje për LSM-në, është paralajmëruar vizitë në shtator

Shkup, 7 qershor 2024 (MIA) - Sekretarja e përgjithshme e Konfederatës evropiane të sindikatave...

Ish kryeministri britanik, Bler në Kosovë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne, në Ferizaj do t'i zbulohet bust

Ish kryeministri britanik, Bler në Kosovë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne, në Ferizaj do t'i zbulohet bust

Prishtinë, 5 qershor 2024 (MIA) - Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Bler gjatë ditëve të a...

Studentët e UT-së e vizituan Institutin për Administratë Publike të Republikës së Kosovës

Studentët e UT-së e vizituan Institutin për Administratë Publike të Republikës së Kosovës

Prishtinë, 3 qershor 2024 (MIA) - Studentët e Administratës Publike të Fakultetit të Administratës s...

Në vërshimet në Gjermani është mbytur një grua 43-vjeçare. Sholc e vizitoi zonën e përmbytur

Në vërshimet në Gjermani është mbytur një grua 43-vjeçare. Sholc e vizitoi zonën e përmbytur

Mynih, 3 qershor 2024 (MIA) – Trupi i një gruaje 43-vjeçare është gjetur sot nga ekipet e shpëtimit...

Blinken për vizitë në Moldavi

Blinken për vizitë në Moldavi

Kishinau, 29 maj 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken sot arriti në kryeqytetin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR