• e shtunë, 15 qershor 2024

Një i vdekur dhe disa të lënduar gjatë fluturimit nga Londra në Singapor pas turbulencave të mëdha

Një i vdekur dhe disa të lënduar gjatë fluturimit nga Londra në Singapor pas turbulencave të mëdha

Londër, 21 maj 2024 (MIA) - Një person ka humbur jetën sot dhe disa të tjerë janë lënduar gjatë fluturimit të Singapor erlajns pas “turbulencave të mëdha” teksa lëvizte nga Londra në Singapor para se të drejtohej për në Bangkok, kumtoi kompania.

“Mund të konfirmojmë se ka të lënduar dhe një viktimë në Boing 777-300ER. Në aeroplan ka pasur gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit”, bëri të ditur kompania në Fejsbuk. 

 

QËNDRONI TË LIDHUR