• e martë, 18 qershor 2024

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe diell, pasdite kushte për shi dhe bubullima

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe diell, pasdite kushte për shi dhe bubullima

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore dhe juglindore të vendit do të ketë paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe kushte për bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri 12, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 19 deri 26 gradë, paralajmëroi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në orën 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 25 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli. Në orët e pasdites do të ketë paraqitje lokale të vranësirave jostabile me shi dhe bubullima të rrëmbyeshme, veçanërisht të martën, kur temperatura ditore do të bien për disa gradë. 

QËNDRONI TË LIDHUR