• e enjte, 11 korrik 2024

Më nxehtë të enjten, të premten dhe të shtunën me temperatura deri më 39 gradë

Më nxehtë të enjten, të premten dhe të shtunën me temperatura deri më 39 gradë

 Shkup, 17 qershor 2024 (MIA) - Moti nesër do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite kryesisht në zonat malore do të ketë kushte për dukuri të izoluar lokale dhe të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimës. Temperatura do të arrijë deri në 38 gradë. Pastaj pritet mot i qëndrueshëm dhe shumë i nxehtë.

Më nxehtë veçanërisht do të jetë  në juglindje të enjten, të premten dhe të shtunën kur temperaturat parashihet të arrijnë deri në 39 gradë. Të enjten gjatë ditës do të fryjë erë kryesisht nga drejtimii verior për një kohë të shkurtër. rq/

Foto: Arkivi i MIA-s

 

QËNDRONI TË LIDHUR