• e mërkurë, 29 maj 2024

Barcelona për herë të parë në histori bie nga Liga e kampionëve pasi fitoi si mysafir

Barcelona për herë të parë në histori bie nga Liga e kampionëve pasi fitoi si mysafir

Barcelonë, 17 prill 2024 (MIA) - Barcelona për herë të parë në histori bie në fazën eliminatore në Ligën e kampionëve pasi ka fituar në ndeshjen si mysafir.

Katalonasit mbrëmë kanë humbur nga Pari Sen Zhermeni me rezultatin 4:1 dhe pas dy ndeshjeve me rezultat të përgjihshëm 4:6 janë eliminuar në çerekfinale.

Deri tani Barcelona çdoherë është kualifikar më tej kur ka fituar si mysafir.

PSZh në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve do të luajë kundër Borusia Dortmundit. bsh/

Foto: EPA

QËNDRONI TË LIDHUR