• вторник, 28 мај 2024
ФИА и Ф1 развиваат нов стратешки план

ФИА и Ф1 развиваат нов стратешки план

Лондон, 16 мај 2024 (МИА) – Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА) и Формула 1 издадоа соопште...

Верстапен најбрз на кинеското Гран при

Верстапен најбрз на кинеското Гран при

Шангај, 21 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на Големата награда на Кина....

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

  Мелбурн, 23 март 2024 (МИА) – Актуелниот лидер во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верста...

Норис и Леклер најбрзи на тренинзите за ГН на Австралија

Норис и Леклер најбрзи на тренинзите за ГН на Австралија

  Мелбурн, 22 март 2024 (МИА) – Возачот на Мекларен, Ландо Норис и возачот на Ферари, Ш...

Фелипе Маса ги тужи Ф1, ФИА и Еклстоун за титулата во 2008

Фелипе Маса ги тужи Ф1, ФИА и Еклстоун за титулата во 2008

  Лондон, 11 март 2024 (МИА) – Поранешниот возач на Ферари и Вилијамс, Бразилецот Фелип...

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

  Џеда, 8 март 2024 (МИА) – Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Фе...

Ред Бул прв фаворит за трофејот пред стартот на новата Ф1 сезона според „The Race“

Ред Бул прв фаворит за трофејот пред стартот на новата Ф1 сезона според „The Race“

Лондон, 26 февруари 2024 (МИА) – Новинарите на „The Race“ го именуваа тимот на Ред Бул за главен фав...

РБ – Хонда го претстави болидот за новата сезона

РБ – Хонда го претстави болидот за новата сезона

  Лас Вегас, 9 февруари 2024 (МИА) – Формула 1 тимот РБ – Хонда го претстави денеска во...

Силверстон останува домаќин на Ф1 трка до 2034

Силверстон останува домаќин на Ф1 трка до 2034

  Лондон, 8 февруари 2024 (МИА) – Трката за Големата награда на Велика Британија на пат...

ГН на Јапонија останува во календарот на Формула 1

ГН на Јапонија останува во календарот на Формула 1

  Токио, 2 февруари 2024 (МИА) – Големата награда на Јапонија, која традиционално се во...

Ф1 останува со 11 екипи, одбиена пријавата на Андрети

Ф1 останува со 11 екипи, одбиена пријавата на Андрети

  Лондон, 31 јануари 2024 (МИА) – Барањето на екипата Андрети Формула Рејсинг да стане...

Гран при на Малезија може да се врати во календарот на Ф1 во 2026 година

Гран при на Малезија може да се врати во календарот на Ф1 во 2026 година

Лондон, 31 јануари 2024 (МИА) - Трката од Формула 1 шампионатот во Сепанг би можела да се врати во 2...

Ф1: Шпанецот Саинц стартува прв во Монца

Ф1: Шпанецот Саинц стартува прв во Монца

Монца, 3 септември 2023 (МИА) – Шпанецот Карлос Саинц (Ферари) ќе стартува од пол-позицијата на дене...

Белгија се обидува да ја „спаси“ трката во Ф1 на Спа-Франкоршамп

Белгија се обидува да ја „спаси“ трката во Ф1 на Спа-Франкоршамп

Брисел, 27 јули 2023 (МИА) - Трката за Големата награда на Белгија во Ф1 на патеката Спа-Франкоршамп...

Формула 1 во 2022 година оствари добивка од 239 милиони долари

Формула 1 во 2022 година оствари добивка од 239 милиони долари

Лондон, 1 март 2023 (МИА) - Приходи...

Image

Остани поврзан