• вторник, 18 јуни 2024
Селекторот на Хрватска: Модриќ не е среќен во Реал Мадрид

Селекторот на Хрватска: Модриќ не е среќен во Реал Мадрид

Мадрид, 14 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Хрватска - Златко Далиќ, даде интересно признание, наведу...

Овации од 20 минути за Руди Фернандез на неговото збогување со Реал Мадрид

Овации од 20 минути за Руди Фернандез на неговото збогување со Реал Мадрид

Мадрид, 11 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарите на Реал Мадрид ја совладаа Мурсија во вториот финален натпр...

Триесет и една година од смртта на Дражен Петровиќ

Триесет и една година од смртта на Дражен Петровиќ

  Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) – Пред 31 година на денешен ден во сообраќајна несреќа на а...

Реал Мадрид продолжува да кружи околу Алфонсо Дејвис

Реал Мадрид продолжува да кружи околу Алфонсо Дејвис

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Претставници на Реал Мадрид повторно стапиле во контакт со луѓе од опкру...

Рудигер: Германија треба да го земе убиствениот инстинкт од Реал Мадрид

Рудигер: Германија треба да го земе убиствениот инстинкт од Реал Мадрид

Херцогенаурах, 5 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Германија може да учи од неодамнешниот освоју...

Реал Мадрид го објави трансферот на Килијан Мбапе

Реал Мадрид го објави трансферот на Килијан Мбапе

Мадрид, 3 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид официјално објави дека големата ѕвезда на Пари Сен Жермен и...

Шефот на Реал: Овој тим е семејство, затоа има толку голем успех

Шефот на Реал: Овој тим е семејство, затоа има толку голем успех

Лондон, 2 уни 2024 (МИА) - Освојувањето на Лигата на шампионите не е лесно. Постои љубовна приказна...

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Лондон, 2 јуни 2024 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид - Џуд Белингем, ја прокоментира победата на не...

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го продолжи својот успех во Лиг...

Реал повторно е „кралот на Европа“!

Реал повторно е „кралот на Европа“!

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид повторно е „кралот на Европа“! „Лос Бланкос“ ја победи Борус...

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид ја задржа традицијата да го објави својот стартен состав пор...

Дејвис сака во Реал, Мадрид нуди 40 милинои евра

Дејвис сака во Реал, Мадрид нуди 40 милинои евра

Минхен, 31 мај 2024 (МИА) - Заедно со Килијан Мбапе, Реал Мадрид оваа сезона ќе додаде (барем) уште...

Терзиќ: Кога работите се решаваат на еден натпревар, се е можно

Терзиќ: Кога работите се решаваат на еден натпревар, се е можно

Лондон, 31 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Борусија Дортмунд - Един Терзиќ, зборуваше на прес-конференц...

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Карло Анчелоти во интервју за италијанскиот весник „Република“ изјави де...

Модриќ: Верувам дека сме на врвот и се надевам на 15. трофеј во Лигата на шампионите

Модриќ: Верувам дека сме на врвот и се надевам на 15. трофеј во Лигата на шампионите

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ зборуваше за подготовката на тимот за...

Image

Остани поврзан