• вторник, 16 јули 2024
Првото ново засилување на Јунајтед пристигна во Манчестер, поминува медицински прегледи

Првото ново засилување на Јунајтед пристигна во Манчестер, поминува медицински прегледи

Манчестер, 12 јули 2024 (МИА) - Холандскиот напаѓач Џошуа Зиркзе пристигна во Манчестер, пренесуваат...

Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Манчестер, 11 јули 2024 (МИА) – Еден од најдобрите стрелци во историјата на Манчестер Јунајтед,...

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Манчестер, 10 јули 2024 (МИА) – Холандскиот 27-годишен фудбалер Дони Ван де Бек објави денеска д...

Арсенал и Манчестер Јунајтед во битка за англиски репрезентативец

Арсенал и Манчестер Јунајтед во битка за англиски репрезентативец

Лондон, 9 јули 2024 (МИА) - Арсенал и Манчестер Јунајтед се на готовс откако Марк Гехи нема да го пр...

Манчестер Јунајтед отпушта 250 луѓе за да го оптимизира буџетот

Манчестер Јунајтед отпушта 250 луѓе за да го оптимизира буџетот

Манчестер, 3 јули 2024 (МИА) - Англискиот клуб Манчестер Јунајтед предложил укинување на 250 работни...

Ешворт нов спортски директор на Манчестер јунајтед

Ешворт нов спортски директор на Манчестер јунајтед

Манчестер, 1 јули 2024 (МИА) – Премиерлигашот Манчестер јунајтед постигна договор со Ден Ешворт...

Бразилски медиуми: Касемиро одби трансфер во Баерн

Бразилски медиуми: Касемиро одби трансфер во Баерн

Рио де Женеиро, 20 јуни 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Касемиро одб...

Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик Тен Хаг поставил одредени услови за Манчестер Јунајтед за да по...

Тен Хаг ќе продолжи како менаџер на Манчестер Јунајтед

Тен Хаг ќе продолжи како менаџер на Манчестер Јунајтед

Манчестер, 12 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг, ќе остане и следната...

Манчестер Јунајтед подготвен да го продаде Санчо

Манчестер Јунајтед подготвен да го продаде Санчо

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед е подготвен да се раздели со Џејден Санчо за сума...

Унгарецот Керкез пред трансфер во Манчестер јунајтед

Унгарецот Керкез пред трансфер во Манчестер јунајтед

  Манчестер, 6 јуни 2024 (МИА) – Централниот бек на премиерлигашот Борнмут и унгарски р...

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Дортмунд, 3 јуни 2024 (МИА) - Џејден Санчо призна дека е подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед...

Шешко раскажа како и зошто го одбил Манчестер Јунајтед

Шешко раскажа како и зошто го одбил Манчестер Јунајтед

Салцбург, 31 мај 2024 (МИА) - Еден од најжешките таленти во европскиот фудбал, Бенџамин Шешко, откри...

Марсијал: Го напуштам Манчестер Јунајтед, но секогаш ќе бидам „црвен ѓавол“

Марсијал: Го напуштам Манчестер Јунајтед, но секогаш ќе бидам „црвен ѓавол“

Манчестер, 27 мај 2024 (МИА) - Францускиот напаѓач Антони Марсијал ги потврди пишувањата на медиумит...

Мекена нема да го преземе Манчестер Јунајтед

Мекена нема да го преземе Манчестер Јунајтед

Манчестер, 27 мај 2024 (МИА) - Киеран Мекена нема да биде нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Шефот н...

Image

Остани поврзан