• вторник, 23 јули 2024
Ван Дајк сака нов договор, но Ливерпул е подготвен да го продаде

Ван Дајк сака нов договор, но Ливерпул е подготвен да го продаде

Ливерпул, 21 јули 2024 (МИА) - Ливерпул е подготвен да се раздели со својот капитен Вирџил ван Дајк...

Слот го загуби првиот натпревар на чело на Ливерпул

Слот го загуби првиот натпревар на чело на Ливерпул

Ливерпул, 20 јули 2024 (МИА) - Арне Слот го загуби својот прв натпревар на чело на Ливерпул кога „цр...

Слот: Сакам навивачите да видат тим со многу енергија, наследувам тим со победничка култура

Слот: Сакам навивачите да видат тим со многу енергија, наследувам тим со победничка култура

Ливерпул, 5 јули 2024 (МИА) - Арне Слот ја даде својата прва прес-конференција како менаџер на Ливер...

Ливерпул тргнува по Мамардашвили

Ливерпул тргнува по Мамардашвили

Ливерпул, 29 јуни 2024 (МИА) - Георги Мамардашвили е сензација на Европското фудбалско првенство во...

Приске го замени Слот на клупата на Феенорд

Приске го замени Слот на клупата на Феенорд

Ротердам, 12 јуни 2024 (МИА) – Холандскиот прволигаш Феенорд потпиша тригодишен договор со Браја...

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Минхен, 12 јуни 2024 (МИА) - Новиот тренер на Баерн Минхен, Винсент Компани се поврзува со уште еден...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Ливерпул, 7 јуни 2024 (МИА) – Мохамед Салах беше избран за најдобар фудбалер на Ливерпул за сезо...

Клоп има нова работа

Клоп има нова работа

Ливерпул, 5 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп има нова работа. Тој потп...

Нова ера: Арне Слот официјално го започна својот мандат во Ливерпул

Нова ера: Арне Слот официјално го започна својот мандат во Ливерпул

Ливерпул, 1 јуни 2024 (МИА) - Арне Слот се појави на ново работно место, на „Енфилд“. Ова официјално...

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул, 30 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Ливерпул Конор Бредли може да потпише нов договор....

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Рим, 29 мај 2024 (МИА) - Централниот играч за врска на Аталанта, Едерсон, може да ја продолжи кариер...

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Ливерпул, 29 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп не можеше да ги задржи солзите на ср...

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Ливерпул, 24 мај 2024 (МИА) - Помошникот на Јирген Клоп во Ливерпул, Пеп Линдерс, даде интересно при...

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Арне Слот ќе добива половина од платата што Јирген Клоп ја добиваше во...

Image

Остани поврзан