• понеделник, 20 мај 2024
Вардар го совлада Еурофарм Пелистер во ракометното дерби

Вардар го совлада Еурофарм Пелистер во ракометното дерби

  Скопје, 9 април 2024 (МИА) – Ракометарите на Вардар 1961 го совладаа Еурофарм Пелисте...

Еурофарм Пелистер се засили со хрватскиот голман Филип Ивиќ

Еурофарм Пелистер се засили со хрватскиот голман Филип Ивиќ

  Битола, 15 март 2024 (МИА) – Ден откако договори соработка со македонскиот репрезента...

Еурофарм Пелистер со пораз го заврши настапот во Лигата на шампиони

Еурофарм Пелистер со пораз го заврши настапот во Лигата на шампиони

  Трондхајм, 6 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер без осв...

Цехте пред дуелот со Алборг: Веруваме во прва победа во ЛШ

Цехте пред дуелот со Алборг: Веруваме во прва победа во ЛШ

  Битола, 27 февруари 2024 (МИА) – Ракометарите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер...

ЛШ во ракомет: Очекуван пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Кил

ЛШ во ракомет: Очекуван пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Кил

  Кил, 22 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер го претр...

Еурофарм Пелистер го пречекува ПСЖ во полна сала

Еурофарм Пелистер го пречекува ПСЖ во полна сала

  Битола, 13 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер во по...

Кузмановски: Победата над Вардар ни значи многу, но нема опуштање

Кузмановски: Победата над Вардар ни значи многу, но нема опуштање

  Битола, 11 февруари 2024 (МИА) – Капитенот на Еурофарм Пелистер, Филип Кузмановски, ј...

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 во ракометното дерби

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 во ракометното дерби

  Битола, 10 февруари 2024 (МИА) – Актуелниот шампион Еурофарм Пелистер остана во трка...

Полскиот репрезентативец Пиеховски нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Полскиот репрезентативец Пиеховски нов ракометар на Еурофарм Пелистер

  Битола, 8 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер ги зас...

Дејан Манасков нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Дејан Манасков нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Битола, 19 јануари 2024 (МИА) – Актуелниот шампион Еурофарм Пелистер го официјализираше денеска тран...

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Битола, 7 декември 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер неуспеја да го освојат првиот евро...

Кјелце ја продолжи серијата порази на Еурофарм Пелистер

Кјелце ја продолжи серијата порази на Еурофарм Пелистер

Битола, 30 ноември 2023 (МИА) - Европскиот вицепрвак и шампион на Полска, Кјелце, ја продолжи серија...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер повторно поразени од Пик Сегед со 28:27

Ракометарите на Еурофарм Пелистер повторно поразени од Пик Сегед со 28:27

Битола, 22 ноември 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја пропуштија шансата да го освоја...

Еурофарм Пелистер ги одреди цените на билетите за ЛШ, продажбата од понеделник

Еурофарм Пелистер ги одреди цените на билетите за ЛШ, продажбата од понеделник

Битола, 1 септември 2023 (МИА) – Поединечните билети за натпреварите на Еурофарм Пелистер во Лигата...

Еурофарм Пелистер победник на турнирот во Охрид

Еурофарм Пелистер победник на турнирот во Охрид

Охрид, 27 август 2023 (МИА) – Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер е победник на вториот...

Image

Остани поврзан