• недела, 14 јули 2024
Копа Америка: Уругвај го елиминираше Бразил, полуфиналист и Колумбија

Копа Америка: Уругвај го елиминираше Бразил, полуфиналист и Колумбија

  Њујорк, 7 јули 2024 (МИА) – По Аргентина и Канада, пласман во полуфиналето на Копа Ам...

Мусијала: Ќе направиме се за да ја освоиме титулата

Мусијала: Ќе направиме се за да ја освоиме титулата

Штутгарт, 4 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман, ќе може да смета на сите и...

Атлетскиот клуб „Делта“ севкупен победник во Купот на Македонија

Атлетскиот клуб „Делта“ севкупен победник во Купот на Македонија

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) – Атлетскиот клуб „Делта“ од Скопје е севкупен победник во Купот на Ма...

Фоден уверен во европска титула за Англија

Фоден уверен во европска титула за Англија

Берлин, 24 јуни 2024 (МИА) – Репрезентативецот од средниот ред на Манчестер сити, Фил Фоден, е у...

Англичаните ќе добијат бонус од 9.6 милиони фунти за европска титула

Англичаните ќе добијат бонус од 9.6 милиони фунти за европска титула

Лондон, 16 јуни 2024 (МИА) – Англиските репрезентативци ќе добијат бонус од 9,6 милиони фунти до...

Хезоња сака да остане во Реал

Хезоња сака да остане во Реал

Мадрид, 13 јуни 2024 (МИА) – Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Марио Хезоња најави оти сака...

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Низ историјата на европските фудбалски првенства, вкупно 16 селекто...

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Лондон, 11 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето ко...

Ибраими уште една година во Струга

Ибраими уште една година во Струга

Струга, 7 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот стрелец во историјата на Првата македонска фудбалска лига...

Англија фаворит за титулата на ЕВРО2024, според ОПТА

Англија фаворит за титулата на ЕВРО2024, според ОПТА

  Лондон, 4 јуни 2024 (МИА) – Агенцијата за фудбалска аналитика и статистика ОПТА ја из...

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

  Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија титулата во третото...

Ламела по три години заминува од Севиља

Ламела по три години заминува од Севиља

Севиља, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот аргентински фудбалски репрезентативец Ерик Ламела (32) п...

До раните утрински часови во Атина се славеше европската титула на Панатинаикос

До раните утрински часови во Атина се славеше европската титула на Панатинаикос

Атина, 27 мај 2024 (МИА) – Навивачите на Панатинаикос, кои не отпатуваа на „Фајнал фор“ на кошаркарс...

Египетски Ал Ахли по 12 пат првак на Африка

Египетски Ал Ахли по 12 пат првак на Африка

  Каиро, 26 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на египетски Ал Ахли по четврти пат во последн...

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

  Битола, 25 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионск...

Image

Остани поврзан