• среда, 19 јуни 2024
Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

Рим, 16 јуни 2024 (МИА) – Сопственикот на Рома, Ден Фридкин, ќе го купи Евертон за 475 милиони е...

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бирмингем, 10 јуни 2024 (МИА) – Премиерлигашот Астон Вила ќе се раздели ова лето со 26-годишниот...

Манчестер јунајтед подготвен да потроши 80 милиони евра за Араухо

Манчестер јунајтед подготвен да потроши 80 милиони евра за Араухо

  Барселона, 28 април 2024 (МИА) – Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо е во трансф...

Емери останува на клупата на Астон Вила

Емери останува на клупата на Астон Вила

  Бирмингем, 23. април 2024 (МИА) – Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Аст...

Image

Остани поврзан