• сабота, 25 мај 2024
Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Каиро, 3 март 2024 (МИА) – Во главниот град на Египет денеска почнаа новите преговори што имаат за ц...

Image

Остани поврзан