• недела, 14 јули 2024
САД загубија од Уругвај и не се пласираа во плејофот на Копа Америка

САД загубија од Уругвај и не се пласираа во плејофот на Копа Америка

Канзас Сити, 2 јули 2024 (МИА) – Репрезентацијата на САД ноќеска во Канзас Сити загуби од Уругвај со...

Формирани двојките за осминафиналето на Евро 2024

Формирани двојките за осминафиналето на Евро 2024

Берлин, 27 јуни 2024 (МИА) – Со одигрување на натпреварите од последното коло во групната фаза, позн...

Еспањол се врати во Ла Лига

Еспањол се врати во Ла Лига

Барселона, 23 јуни 2024 (МИА) - Еспањол вечерва на домашен терен го победи Реал Овиедо со 2:0 во рев...

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија попладнево ја совлада со 3:0 Турција...

Венеција се врати во Серија А

Венеција се врати во Серија А

  Венеција, 3 јуни 2024 (МИА) – Венеција е последниот тим што избори место во елитниот...

Прва победа за Минесота во конференциското финале со Далас

Прва победа за Минесота во конференциското финале со Далас

Далас, 29 мај 2024 (МИА) - Минесота тимбервулвс ноќеска на гостински терен го совлада Далас маверикс...

Бостон прв финалист во НБА плејофот

Бостон прв финалист во НБА плејофот

Индијанаполис, 28 мај 2024 (МИА) – Тимот на Бостон ноќеска ја победи Индијана со 105:102 на гостинск...

Далас на чекор од пласман во финалето на НБА плејофот

Далас на чекор од пласман во финалето на НБА плејофот

Далас, 27 мај 2024 (МИА) – Далас ноќеска ја победи Минесота со 116:107 во третиот натпревар од полуф...

НБА: Бостон поведе со 3-0

НБА: Бостон поведе со 3-0

  Индијанаполис, 26 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на Бостон поведоа со 3-0 откако синоќа...

Дончиќ го предводеше Далас до победа над Минесота во воведниот натпревар конференциското финале на Запад

Дончиќ го предводеше Далас до победа над Минесота во воведниот натпревар конференциското финале на Запад

Минеаполис, 23 мај 2024 (МИА) - Далас маверикс ноќеска ја победи Минесота тимбервулвс со 108:105 во...

Бостон со победа ја започна полуфиналната серија против Индијана

Бостон со победа ја започна полуфиналната серија против Индијана

Бостон, 22 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на Бостон селтикс поведоа со 1:0 во полуфиналната серија на...

Порзингис ќе го пропушти првиот натпревар од финалето на Источната конференција

Порзингис ќе го пропушти првиот натпревар од финалето на Источната конференција

Бостон, 21 мај 2024 (МИА) - Центарот на Бостон, Кристапс Порзингис, нема да има време да закрепне на...

Минесота го победи Денвер и се пласираше во полуфиналето на НБА плејофот

Минесота го победи Денвер и се пласираше во полуфиналето на НБА плејофот

Денвер, 20 мај 2024 (МИА) - Минесота тимбервулвс синоќа го победи Денвер нагетс со 98:90 во седмиот...

Далас избори конференциско финале

Далас избори конференциско финале

Далас, 19 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на Далас маверикс ноќеска ја совладаа Оклахома со 117:116 во...

МЗТ Скопје поведе во финалето со Пелистер

МЗТ Скопје поведе во финалето со Пелистер

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром поведе со 1:0 во фи...

Image

Остани поврзан