• четврток, 30 мај 2024
„Опен-АИ“ со новости околу „Чет-ГПТ“

„Опен-АИ“ со новости околу „Чет-ГПТ“

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) - Компанијата „Опен-АИ“ ја претстави најновата надградба на својата т...

„Епл“ ги претстави новите „Ајпад про“ таблети

„Епл“ ги претстави новите „Ајпад про“ таблети

Лос Анџелес, 13 мај 2024 (МИА) - Американската компанија „Епл“ ги претстави новите модели на „Ајпад...

Наследникот на „Нинтендо свич“ се очекува догодина

Наследникот на „Нинтендо свич“ се очекува догодина

Токио, 8 мај 2024 (МИА) - Јапонската компанија за видеоигри „Нинтендо“, поточно претседателот Шунтар...

САД: Специфична куќа со комбиниран британско-средзмноморско-американски стил

САД: Специфична куќа со комбиниран британско-средзмноморско-американски стил

Индијанаполис, 25 март 2024 (МИА) - Дизајнерката од САД, Хајди Вудман на барање на сопствениците на...

Нова видеоигра „Кол оф дјути“ за паметни телефони

Нова видеоигра „Кол оф дјути“ за паметни телефони

Лос Анџелес, 25 март 2024 (МИА) - „Актавижн“ (Activision) ја пушти во продажба својата верз...

Новопронајдената „панк бубачка“ доби научна дефиниција

Новопронајдената „панк бубачка“ доби научна дефиниција

Канбера, 22 март 2024 (МИА) - Во Австралија е откриен и потврден нов род бубачки, којшто некои веќе...

Колку нечистотија содржи четка за коса?

Колку нечистотија содржи четка за коса?

Лос Анџелес, 21 март 2024 (МИА) - Интернет-платформата „Тикток“ важи за ризница на трикови за мода и...

Нов бран лажни вести на „Тикток“

Нов бран лажни вести на „Тикток“

Лос Анџелес, 20 март 2024 (МИА) - На „Тикток“ сѐ почесто се шират лажни теории на заговор за крајот...

Се работи на нова верзија на „Плејстејшн 5“

Се работи на нова верзија на „Плејстејшн 5“

Токио, 18 март 2024 (МИА) - Јапонскиот технолошки гигант „Сони“ наводно развива нов модел на конзола...

Аортата доби статус на посебен орган во човековото тело

Аортата доби статус на посебен орган во човековото тело

Фрајбург, 6 март 2024 (МИА) - Аортата - главната и најголемата човекова артерија што носи крв од срц...

Досега непознато морско суштество откриено во британските води

Досега непознато морско суштество откриено во британските води

Лондон, 1 март 2024 (МИА) - Во морето кај југозападна Англија е пронајден нов вид морски полжав. Нов...

„Авенир телеком“ го најави новиот „П-28-К“ паметен телефон

„Авенир телеком“ го најави новиот „П-28-К“ паметен телефон

Лос Анџелес, 27 февруари 2024 (МИА) - Компанијата „Авенир телеком“ го најави новиот паметен телефон...

„Икс-бокс“ најави „технолошки скок“ во индустријата за видеоигри

„Икс-бокс“ најави „технолошки скок“ во индустријата за видеоигри

Лос Анџелес, 27 февруари 2024 (МИА) - Претседателката на „Икс-бокс“ за „Мајкрософт“, Сара Бонд најав...

Објавен нов сингл на Били Џоел, прв по 17 години

Објавен нов сингл на Били Џоел, прв по 17 години

Лос Анџелес, 2 февруари 2024 (МИА) - Американскиот пејач Вилијам -  Били Џоел објави нова песна...

„Самсунг“ претстави два нови уреда - паметен телефон и таблет

„Самсунг“ претстави два нови уреда - паметен телефон и таблет

Сеул, 11 јануари 2024 (МИА) - Во исчекување на „Анпакд“ настанот на „Самсунг“, каде што ќе бидат пре...

Image

Остани поврзан