• среда, 19 јуни 2024
Фигурина изработена од Чарлс Трети продадена за 8.500 фунти

Фигурина изработена од Чарлс Трети продадена за 8.500 фунти

Бирмингем, 6 јyни 2024 (МИА) - Пред околу шест десетлетија сегашниот британски крал Чарлс Трети изра...

Часовници на Шумахер продадени на аукција за 4,1 милион евра

Часовници на Шумахер продадени на аукција за 4,1 милион евра

Женева, 15 мај 2024 (МИА) - Вкупно осум часовници кои му припаѓаа на легендата на Формула 1 - Михаел...

Гитара на Ерик Клептон оди на аукција, почетна цена: 300.000 до 400.000 фунти

Гитара на Ерик Клептон оди на аукција, почетна цена: 300.000 до 400.000 фунти

Лондон, 14 мај 2024 (МИА) - Стара гитара, со којашто британскиот музичар Ерик Клептон ја компонирал...

Примерок од првиот стрип „Супермен“ продаден за рекордни шест милиони долари

Примерок од првиот стрип „Супермен“ продаден за рекордни шест милиони долари

Лос Анџелес, 12 април 2024 (МИА) - Примерок од стрипот од 1938 година, во којшто првпат се појавува...

Мократа кошула на Колин Фирт од „Гордост и предрасуди“ купена за 11.700 евра

Мократа кошула на Колин Фирт од „Гордост и предрасуди“ купена за 11.700 евра

Лондон, 6 март 2024 (МИА) - Сцената во којашто Колин Фирт излегува од езеро во мокра кошула како гос...

Куршум од пиштолот што го уби Џон Ленон оди на аукција

Куршум од пиштолот што го уби Џон Ленон оди на аукција

Њукасл, 29 февруари 2024 (МИА) - Куршум испукан од пиштолот употребен за убиството на Џон Ленон во Њ...

Атлетичар од САД го продава својот олимписки златен медал

Атлетичар од САД го продава својот олимписки златен медал

Њујорк, 31 јануари 2024 (МИА) - Поранешниот американски атлетичар Роберт - Боб Бимон одлучи да го пр...

Јавно наддавање за дел од одземениот имот на Мијалков

Јавно наддавање за дел од одземениот имот на Мијалков

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) – Агенцијата за управување со одземен имот денеска од 9 до 12 часот из...

Ракописи со стихови на Дејвид Боуви одат на аукција, цена: 115.000 евра

Ракописи со стихови на Дејвид Боуви одат на аукција, цена: 115.000 евра

Њутн-ле-Вилоус, 27 ноември 2023 (МИА) - Ракописи на Дејвид Боуви со стихови на две негови песни би м...

Кошула што му припаѓала на Принс продадена за над 33.000 долари

Кошула што му припаѓала на Принс продадена за над 33.000 долари

Лос Анџелес, 21 ноември 2023 (МИА) - Сценска облека, гитара, накит, бележник и други предмети што му...

Луксузно „Ферари“ од 1962. продадено за скоро 52 милиони долари

Луксузно „Ферари“ од 1962. продадено за скоро 52 милиони долари

Њујорк, 14 ноември 2023 (МИА) - Луксузно возило „Ферари 250 ГТО“ од 1962 година беше продадено синоќ...

Дело на Пикасо продадено за 130 милиони евра

Дело на Пикасо продадено за 130 милиони евра

Њујорк, 9 ноември 2023 (МИА) - Ремек-делото на сликарот Пабло Пикасо под наслов „Femme A La Mont...

Потенцијално најскапо продадениот син дијамант во светот

Потенцијално најскапо продадениот син дијамант во светот

Женева, 7 ноември 2023 (МИА) - Син дијамант, наречен „Блу ројал“ (Bleu Royal), може да стан...

Авион од „Војна на ѕвездите“ продаден за 3,1 милион долари

Авион од „Војна на ѕвездите“ продаден за 3,1 милион долари

Далас, 17 октомври 2023 (МИА) - Минијатурен борбен авион „Екс-винг“ (X-wing), користен во с...

Колекција од 20 „Џејмс Бонд“ часовници на Роџер Мур продадени за 93.000 долари

Колекција од 20 „Џејмс Бонд“ часовници на Роџер Мур продадени за 93.000 долари

Лондон, 6 октомври 2023 (МИА) - Колекција од 20 рачни часовници од брендот „Своч“ (Swatch)...

Image

Остани поврзан