• вторник, 16 јули 2024
СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

  Загреб, 29 мај 2024 (МИА) – Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва со жрепк...

Лазаров побара голема поддршка од публиката пред реваншот со Фарски острови

Лазаров побара голема поддршка од публиката пред реваншот со Фарски острови

  Скопје, 9 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација...

Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

  Торшавн, 8 мај 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечерв...

Македонските ракометари вечерва го стартуваат мундијалскиот бараж против Фарски Острови

Македонските ракометари вечерва го стартуваат мундијалскиот бараж против Фарски Острови

  Торшавн, 8 мај 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација вечерва на го...

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

  Скопје, 22 март 2024 (МИА) – Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација...

Македонските ракометари ги почнаа подготовките за дуелите со Романија

Македонските ракометари ги почнаа подготовките за дуелите со Романија

  Скопје, 11 март 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација вечерва во С...

Македонските ракометарки викендов ги стартуваат подготовките за квалификациските дуели со Шпанија

Македонските ракометарки викендов ги стартуваат подготовките за квалификациските дуели со Шпанија

  Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) – Македонската женска сениорска ракометна репрезентаци...

Image

Остани поврзан