• вторник, 16 јули 2024
ЖФК Љуботен против исландски Валур во Лигата на шампиони

ЖФК Љуботен против исландски Валур во Лигата на шампиони

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Македонскиот женски фудбалски првак ЖФК Љуботен попладнево...

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

  Нион, 7 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години ќ...

У17: Македонските фудбалерки против Унгарија, Литванија и Андора во Лигата на нации

У17: Македонските фудбалерки против Унгарија, Литванија и Андора во Лигата на нации

  Нион, 7 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години д...

Македонските футсалци во силна група во евроквалификациите

Македонските футсалци во силна група во евроквалификациите

  Нион, 30 мај 2024 (МИА) – Македонската сениорска репрезентација во футсал ќе игра про...

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

  Загреб, 29 мај 2024 (МИА) – Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва со жрепк...

Познати се полуфиналните пресметки во ракометната лига на шампиони

Познати се полуфиналните пресметки во ракометната лига на шампиони

  Келн, 8 мај 2024 (МИА) – Европската ракометна федерација (ЕХФ) со жрепка во вторникот...

ДИК го утврди редоследот на кандидатските листи за изборите

ДИК го утврди редоследот на кандидатските листи за изборите

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) попладнево, во рамки на 96. седница,...

Раководството на РФМ ѝ го честита пласманот на ЕП на женската сениорска репрезентација

Раководството на РФМ ѝ го честита пласманот на ЕП на женската сениорска репрезентација

  Скопје, 5 април 2024 (МИА) – Раководството на Ракометната федерација на Македонија (Р...

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

  Скопје, 22 март 2024 (МИА) – Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација...

Плејоф жрепка во Лига Европа, Феенорд против Рома, Милан против Рен

Плејоф жрепка во Лига Европа, Феенорд против Рома, Милан против Рен

Нион, 18 декември 2023 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) попладнево со жрепка во седишт...

Жрепка за завршницата во европските купови денеска во Нион

Жрепка за завршницата во европските купови денеска во Нион

Нион, 17 март 2023 (МИА) – Жрепката со која ќе бидат одредени паровите за ч...

Жрепката за квалификациите за ЕУРО2024 утре во Франкфурт 

Жрепката за квалификациите за ЕУРО2024 утре во Франкфурт 

Нион, 8 октомври 2022 (МИА) – Германскиот град Франкфурт утре ќе биде домаќин на церемонијата на извлек...

УЕФА жрепката за третото квалификациско коло во Лигата на Конференции ќе се одржи утре

УЕФА жрепката за третото квалификациско коло во Лигата на Конференции ќе се одржи утре

Нион, 17 јули 2022 (МИА) - Со почеток во 14 часот, утре во Европската куќа на фудбалот во Нион ќе се од...

Извлечена жрепката за Ролан Гарос

Извлечена жрепката за Ролан Гарос

Париз, 20 мај 2022 (МИА) - Во Париз вчера беше извлечена жрепката за претстојното Отворено првенство на...

Во Париз се извлекува жрепката за Ролан Гарос

Во Париз се извлекува жрепката за Ролан Гарос

Париз, 19 мај 2022 (МИА) - Ждрепката за Отвореното првенство на Франција во 2022 година ќе се одржи ден...

Image

Остани поврзан