• вторник, 28 мај 2024
Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) – Шкендија е најголем добитник во 30. коло на Прва македонска фудбалска лиг...

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

  Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Бранителот на титулата и актуелен лидер Струга загуби н...

ПМФЛ: Струга и Шкендија сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

ПМФЛ: Струга и Шкендија сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

Скопје, 31 март 2024 (МИА) – Екипите на Струга Трим Лум и Шкендија ги оправдаа фаворитските улоги на...

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Дуелот меѓу Вардар и Шкендија од 24. коло од Првата македонска фудбалск...

ПМФЛ: Шкендија го совлада Вардар, по бод за Шкупи и Струга

ПМФЛ: Шкендија го совлада Вардар, по бод за Шкупи и Струга

  Скопје, 3 март 2024 (МИА) – Тетовска Шкендија го совлада попладнево Вардар со 3-0 во...

ПМФЛ: Шкендија го пречекува Вардар во дербито на 21 коло

ПМФЛ: Шкендија го пречекува Вардар во дербито на 21 коло

  Скопје, 3 март 2024 (МИА) – Македонските фудбалски прволигашки екипи денеска ќе го од...

Викендов се игра 21 коло во ПМФЛ

Викендов се игра 21 коло во ПМФЛ

  Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Со натпреварите од 21 коло викендов продолжува Првата мак...

ПМФЛ: Шкендија испушти два бода на дуелот со Гостивар, Вардар излезе од зоната на испаѓање

ПМФЛ: Шкендија испушти два бода на дуелот со Гостивар, Вардар излезе од зоната на испаѓање

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) – Преостанатите пет натпревари од 20. коло во Првата македонска фудба...

Шкендија ремизираше против украински Динамо Киев

Шкендија ремизираше против украински Динамо Киев

  Белек, 9 февруари 2024 (МИА) – Фудбалерите на тетовска Шкендија со реми 1-1 (1-0) про...

Јетон Беќири нов тренер на тетовска Шкендија

Јетон Беќири нов тренер на тетовска Шкендија

Тетово, 5 јануари 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски прволигаш Шкендија го назначи денеска Јетон Бе...

Нухиу повеќе не е тренер на Шкендија

Нухиу повеќе не е тренер на Шкендија

Тетово, 12 декември 2023 (МИА) – Македонскиот фудбалски прволигаш Шкендија денес ја прекина соработк...

Шкупи ја победи Шкендија, Струга со пресврт до бодовите во Кавадарци

Шкупи ја победи Шкендија, Струга со пресврт до бодовите во Кавадарци

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) – Во дерби натпреварот од 17. коло на Првата македонска фудбалска лига...

ПМФЛ: По бод за Брегалница и Шкендија

ПМФЛ: По бод за Брегалница и Шкендија

Штип, 25 ноември 2023 (МИА) – Во воведниот натпревар од 15 коло во Прва...

ПМФЛ: Брегалница и Шкендија го отвораат 15. коло

ПМФЛ: Брегалница и Шкендија го отвораат 15. коло

Штип, 25 ноември 2023 (МИА) – По двонеделна пауза поради завршницата во групната фаза во квалификаци...

ПМФЛ: Струга ја совлада Шкендија во дербито

ПМФЛ: Струга ја совлада Шкендија во дербито

Скопје, 5 ноември 2023 (МИА) – Актуелниот шампион Струга триумфираше над Шкендија со 2-1 во еден од...

Image

Остани поврзан