• среда, 17 јули 2024
Спинацола официјално во Наполи

Спинацола официјално во Наполи

Неапол, 10 јули 2024 (МИА) – Калчолигашот Наполи денеска официјално го објави трансферот на итал...

Јувентус го донесе најдобриот голман во Серија А

Јувентус го донесе најдобриот голман во Серија А

  Торино, 6 јули 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го ангажираше нај...

Д’Аверса нов тренер на Емполи

Д’Аверса нов тренер на Емполи

Рим, 2 јули 2024 (МИА) – Нов тренер на италијанскиот фудбалски прволигаш Емполи е 48-годишниот Р...

Медиуми; Белоти ќе потпише за Комо

Медиуми; Белоти ќе потпише за Комо

Рим, 20 јуни 2024 (МИА) – Новиот италијански фудбалски прволигаш Комо се договори со Рома за тра...

Неста нов тренер на Монца

Неста нов тренер на Монца

Монца, 13 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот легендарен играч на римски Лацио и Милан, како и на итал...

Барони на клупата на Лацио

Барони на клупата на Лацио

  Рим, 11 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Лацио објави денеска дека...

Канаваро го спаси Удинезе од испаѓање, но не доби нов договор

Канаваро го спаси Удинезе од испаѓање, но не доби нов договор

Удине, 8 јуни 2024 (МИА) - Удинезе не го продолжи договорот со Канаваро. Фабио го задржа клубот во С...

Де Роси уште три години во Рома

Де Роси уште три години во Рома

  Рим, 7 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси, ќе го продолжи договорот...

Тудор официјално го напушти Лацио

Тудор официјално го напушти Лацио

  Рим, 6. јуни 2024 (МИА) – Хрватскиот тренер Игор Тудор го раскина договорот со Лацио...

Паладино нов тренер на Фиорентина

Паладино нов тренер на Фиорентина

  Фиренца, 5 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина официјално...

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Фиренца, 3 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Фиорентина, Винченцо Италијано, потврди дека го напушта...

Венеција се врати во Серија А

Венеција се врати во Серија А

  Венеција, 3 јуни 2024 (МИА) – Венеција е последниот тим што избори место во елитниот...

Алекс Сандро го напушта Јувентус

Алекс Сандро го напушта Јувентус

  Торино, 25 мај 2024 (МИА) – Дефанзивецот на Јувентус, Алекс Сандро ќе го напушти клуб...

За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

Болоња, 21 мај 2024 (МИА) - Јувентус синоќа ремизираше на гостувањето кај Болоња во натпреварот од 3...

Сасуоло испадна од Серија А по 11 сезони во првата лига

Сасуоло испадна од Серија А по 11 сезони во првата лига

Рим, 19 мај 2024 (МИА) - Сасуоло испадна од италијанската Серија А. Денес  тимот загуби на дома...

Image

Остани поврзан