• среда, 19 јуни 2024
Олмо е трансфер цел на Манчестер сити

Олмо е трансфер цел на Манчестер сити

Мадрид, 16 јуни 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски репрезентативец Дани Олмо е трансфер цел на анг...

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе има...

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Лондон, 11 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето ко...

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави денеска оти са...

Атлетико сака да ја привлече ѕвездата на Манчестер Сити

Атлетико сака да ја привлече ѕвездата на Манчестер Сити

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Атлетико Мадрид испратил официјална понуда до Манчестер...

Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Манчестер, 4 јуни 2024 (МИА) - Правниот предизвик на Манчестер Сити против правилата во Премиер лига...

Новиот договор на Халанд станува приоритет за Манчестер Сити

Новиот договор на Халанд станува приоритет за Манчестер Сити

Манчестер, 2 јуни 2024 (МИА) - Манчестер Сити ќе направи се што е можно за наскоро да потпише нов до...

Манчестер сити заинтересиран за Родриго

Манчестер сити заинтересиран за Родриго

Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски првак Манчестер Сити е заинтересиран во летниот...

Рома го откупи договорот на Шпанецот Анхелињо

Рома го откупи договорот на Шпанецот Анхелињо

Рим, 31 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот прволигаш Рома официјално објави денеска дека го откупи о...

Медиуми: Де Брујне ќе потпише нов договор со Сити

Медиуми: Де Брујне ќе потпише нов договор со Сити

Лондон, 26 мај 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на англискиот шампион Манчестер Сити, Кевин...

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – По двајца фудбалери од Манчестер сити и Арсенал, и по еден...

Премиер лигата најавува чекор понатаму во истрагата против Манчестер Сити

Премиер лигата најавува чекор понатаму во истрагата против Манчестер Сити

Лондон, 26 април 2024 (МИА) - Помина повеќе од една година откако Премиер лигата го обвини Манчестер...

Финалето на англискиот ФА Куп на 25 мај

Финалето на англискиот ФА Куп на 25 мај

  Лондон, 23 април 2024 (МИА) – Финалето на англискиот ФА Куп ќе се одигра на 25 мај на...

Ливерпул две недели без повредениот Жота

Ливерпул две недели без повредениот Жота

  Ливерпул, 23 април 2024 (МИА) – Претендентот за титулата во англиското првенство Ливе...

ЛШ: Нерешено во Лондон и Мадрид

ЛШ: Нерешено во Лондон и Мадрид

  Лондон, Мадрид, 9 април 2024 (МИА) – Без победник завршија вечерва првите четвртфинал...

Image

Остани поврзан