• недела, 14 јули 2024
Ламела по три години заминува од Севиља

Ламела по три години заминува од Севиља

Севиља, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот аргентински фудбалски репрезентативец Ерик Ламела (32) п...

Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Марсеј, 24 мај 2024 (МИА) - Триесет и четири-годишниот напаѓач на Марсеј, Пјер-Емерик Обамејанг е пр...

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо ги сумираше впечатоците од финалето на Лиг...

Гасперини: Аталанта испиша историја

Гасперини: Аталанта испиша историја

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини како историска ја оцени победа...

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Аталанта, Адемола Лукман, синоќа постигна три гола во финал...

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Аталанта синоќа во Даблин го совлада Баер Леверкузен  во финалниот...

Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Даблин, 22 мај 2024 (МИА) - Аталанта е новиот владетел во Лига Европа! Италијанскиот тим сос...

Баер закажа прослава за 26 мај

Баер закажа прослава за 26 мај

  Леверкузен, 6 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски шампион Баер Леверкузен заедно с...

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле де Роси, ги искажа своите очекувања за првиот меч...

Гасперини: Сега Лигата на Европа е приоритетна цел за Аталанта

Гасперини: Сега Лигата на Европа е приоритетна цел за Аталанта

Бергамо, 29 април 2024 (МИА) - Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини не се откажува од обезбедув...

Гасперини: Испишавме историја во Ливерпул

Гасперини: Испишавме историја во Ливерпул

  Ливерпул, 12 април 2024 (МИА) – Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, ја нарече и...

Лига Европа: Италијанска пресметка во четвртфиналето, Ливерпул ќе патува на Апенините

Лига Европа: Италијанска пресметка во четвртфиналето, Ливерпул ќе патува на Апенините

Нион, 15 март 2024 (МИА) - Денешната ждрепка во Лига Европа понуди неколку интересни четвртфинални п...

Алонсо: Не се плашам од нашиот прв пораз, поважна е реакцијата по него

Алонсо: Не се плашам од нашиот прв пораз, поважна е реакцијата по него

Карабак, 8 март 2024 (МИА) -Лидерот во Бундеслигата, Баер Леверкузен беше на неколку минути до заврш...

Клоп го критикуваше својот тим по победата од 5:1 над Спарта 

Клоп го критикуваше својот тим по победата од 5:1 над Спарта 

Прага, 8 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, имаше резерви за настапот на неговата...

Лига Европа: Ливерпул и Рома пред четвртфинале

Лига Европа: Ливерпул и Рома пред четвртфинале

  Рим, 7 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Рома и Ливерпул забележаа вечерва високи побе...

Image

Остани поврзан