• среда, 19 јуни 2024
Жителите на Канарските острови демонстрираа против масовниот туризам

Жителите на Канарските острови демонстрираа против масовниот туризам

Мадрид, 20 април 2024 (МИА) - Десетици илјади луѓе демонстрираа денеска на шпанските Канарски остров...

Image

Остани поврзан