• среда, 19 јуни 2024
Почина поранешниот фудбалер на Арсенал, Кевин Кембел

Почина поранешниот фудбалер на Арсенал, Кевин Кембел

  Лондон, 15 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот фудбалер на Арсенал, Кевин Кембел, почина на...

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бирмингем, 10 јуни 2024 (МИА) – Премиерлигашот Астон Вила ќе се раздели ова лето со 26-годишниот...

Наполи подготвен да го пушти Осимен во Арсенал за 130 милиони евра

Наполи подготвен да го пушти Осимен во Арсенал за 130 милиони евра

Неапол, 8 јуни 2024 (МИА) - Арсенал е сериозно заинтересиран да го купи напаѓачот на Наполи, Виктор...

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина,  Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина, Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Лондон, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко ќе земе дополнителни неколку дена за...

Рашфорд ќе ја оживува кариерата во Арсенал!?

Рашфорд ќе ја оживува кариерата во Арсенал!?

Лондон, 27 мај 2024 (МИА) - Англиската фудбалска сезона заврши минатиот викенд, а веќе се зборува за...

Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо разговараше со промоторот Френк...

Артета: Оптимисти сме, сонот е жив

Артета: Оптимисти сме, сонот е жив

Лондон, 17 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Арсенал, Микел Артета увери дека сите во клубот се оптимист...

Моќната интерконтинентална ракета „Булава“ стана дел од арсеналот на руската армија

Моќната интерконтинентална ракета „Булава“ стана дел од арсеналот на руската армија

Москва, 14 мај 2024 (МИА) - Руската интерконтинентална балистичка ракета „Булава“, која ја разви Мос...

Артета за шампионатот на Арсенал: „Во фудбалот секогаш има шанси“

Артета за шампионатот на Арсенал: „Во фудбалот секогаш има шанси“

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Арсенал, Микел Артета по синоќешнаат победа над Манчестер ју...

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Манчестер, 12 мај 2024 (МИА) - Арсенал го победи Манчестер јунајтед со 1:0 на гостински терен во ден...

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – По двајца фудбалери од Манчестер сити и Арсенал, и по еден...

Манчестер јунајтед подготвен да плати 70 милиони евра за Олисе

Манчестер јунајтед подготвен да плати 70 милиони евра за Олисе

  Манчестер, 9 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Кристал Палас, Мајкл Олис...

Притисокот е огромен, но Арсенал победува: „Топчиите“ ги задржуваат шансите за титулата

Притисокот е огромен, но Арсенал победува: „Топчиите“ ги задржуваат шансите за титулата

Лондон, 4 мај 2024 (МИА) - Возбудувањата во битката за титулата шампион на Англија го достигнаа свој...

Арсенал се надева дека Жоргињо ќе го продолжи договорот

Арсенал се надева дека Жоргињо ќе го продолжи договорот

Лондон, 2 мај 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Жоргињо може да го напушти клубот....

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Манчестер, 29 април 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека неговиот тим...

Image

Остани поврзан