• понеделник, 20 мај 2024

Јовановски: Поголема количина на недозволени предмети се откриени при претресите во КПУ Идризово

Јовановски: Поголема количина на недозволени предмети се откриени при претресите во КПУ Идризово

Скопје, 11 април 2024 (МИА) – Поголема кличина на недозволени предмети се откриени при претресите што утрово беа извршени во Казнено поправната установа Идризово со цел  обезбедување доказни материјали, информира за МИА директорот на КПУ Идризово - Скопје, Зоран Јовановски.

Тој нагласи дека веќе се завршени претресите.

-Во акција координирана од Основното јавно обвинителство Скопје, поради сомневања за кривично-правни дејствија, утрово се извршени претреси во КПУ Идризово – Скопје со цел обезбедување доказен материјал, информира претходно ОЈО Скопје. вј/ац/

Фото: МИА архива

Остани поврзан