• сабота, 02 март 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 декември 2023

Светски ден на човековите права

Осло - Свечено доделување на Нобеловата награда за мир.

Стокхолм - Свечено доделување на Нобеловите награди за наука, литература и економија.

Берлин/Брисел - Митинзи против антисемитизмот.

Рабат - Марш против „воените злосторства и геноцидот“ во Газа.

Женева - Специјална седница на Извршниот комитет на СЗО за ситуацијата на окупираните палестински територии.

Доха - Посета на министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, на Катар.

Каиро - Почнуваат претседателските избори во Египет кои ќе траат до 12 декември.

Остани поврзан