• e mërkurë, 24 korrik 2024
Bisedë telefonike ndërmjet Trampit dhe Zelenskit

Bisedë telefonike ndërmjet Trampit dhe Zelenskit

Uashington, 20 korrik 2024 (MIA) - Ish presidenti i SHBA-së, Donald Tramp, mbrëmë ka zhvilluar një b...

Zelenski kërkon nga Britania të ndihmojë në heqjen e kufizimeve për raketat me rreze të gjatë

Zelenski kërkon nga Britania të ndihmojë në heqjen e kufizimeve për raketat me rreze të gjatë

Kiev, 19 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski i ka treguar sot kryeministrit b...

Zelenski mbërriti në Dauning strit për takim në kabinetin britanik

Zelenski mbërriti në Dauning strit për takim në kabinetin britanik

 Londër, 19 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski sot ka...

Në Londër Mickoski në takim të shkurtër me Zelenskin

Në Londër Mickoski në takim të shkurtër me Zelenskin

Shkup, 18 korrik 2024 (MIA) - Sot në kuadër të Samiti të Bashkësisë politike evropiane në Londër rea...

Kremlini për deklaratën e Zelenskit për pjesëmarrjen e Rusisë në samitin e paqes: Duhet të sqarohet se për çfarë samiti bëhet fjalë

Kremlini për deklaratën e Zelenskit për pjesëmarrjen e Rusisë në samitin e paqes: Duhet të sqarohet se për çfarë samiti bëhet fjalë

Moskë, 16 korrik 2024 (MIA) - Lidhur me deklaratën e presidentit ukrainas Volodimir Zelenski për pje...

Zelenski tha se Rusia duhet të ketë përfaqësues në samitin e dytë për Ukrainën

Zelenski tha se Rusia duhet të ketë përfaqësues në samitin e dytë për Ukrainën

Kiev, 15 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi sot se Rusia duhet të k...

Rama do të marrë pjesë në Samitin e liderëve evropianë me fokus Ukrainën, sigurinë dhe demokracinë

Rama do të marrë pjesë në Samitin e liderëve evropianë me fokus Ukrainën, sigurinë dhe demokracinë

Tiranë, 13 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të marrë pjesë në Samitin e l...

Filloi takimi mes Bajdenit dhe Zelenskit në Uashington

Filloi takimi mes Bajdenit dhe Zelenskit në Uashington

Uashington, 11 korrik 2024 (MIA) - Në margjina të samitit të NATO-s në Uashington filloi takimi...

Borell: Nuk ekziston plan tjetër paqësore për BE-në përveç

Borell: Nuk ekziston plan tjetër paqësore për BE-në përveç "formulës paqësore" të Zelenskit

Uashington, 11 korrik 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian mbështet vetëm një plan paqësor për Ukrainën -...

Zelenski në Uashington: Mos e prisni nëntorin që t'i ndihmoni Ukrainës

Zelenski në Uashington: Mos e prisni nëntorin që t'i ndihmoni Ukrainës

Uashington, 10 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski u bëri thirrje liderëve...

Zelenski i zhgënjyer nga vizita e Modit në Moskë në momentin e sulmit rus mbi spitalin e fëmijëve

Zelenski i zhgënjyer nga vizita e Modit në Moskë në momentin e sulmit rus mbi spitalin e fëmijëve

Kiev, 9 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski e ka kritikuar sot vizitën e kr...

Zelenski për vizitë në Poloni para samitit të NATO-s

Zelenski për vizitë në Poloni para samitit të NATO-s

Kiev, 8 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski sot do ta vizitojë Varshavën, njo...

Zelenski në Odesa takohet me ministrin holandez dhe atë britanik

Zelenski në Odesa takohet me ministrin holandez dhe atë britanik

Kiev, 8 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski sot në Odesa do të realizojë ta...

Zelenski pas sulmit në Dnjepër kërkon mbrojtje më të madhe kundërajrore

Zelenski pas sulmit në Dnjepër kërkon mbrojtje më të madhe kundërajrore

Kiev, 3 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Vollodimir Zelenski sot nga bashkësia ndërkombëtare...

Zelenski: Ukraina e rrit prodhimin e dronëve dhe gjithçka që nevojitet në front

Zelenski: Ukraina e rrit prodhimin e dronëve dhe gjithçka që nevojitet në front

Kiev, 1 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Vollodimir Zelenski sot deklaroi se Ukraina e rrit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR