• e shtunë, 22 qershor 2024
Do të punoj për bashkim kombëtar maqedonas, porositi mandatari Mickoski

Do të punoj për bashkim kombëtar maqedonas, porositi mandatari Mickoski

Veles, 17 qershor 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar për formimin e Qeverisë, Hristija...

Në emër të shqiptarëve flasin vetëm ata që janë votuar me shumicë votash, konsideron Osmani

Në emër të shqiptarëve flasin vetëm ata që janë votuar me shumicë votash, konsideron Osmani

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Cilat do bisedime që kërkojnë dakordësi nga komuniteti shqiptar,...

Mickovski: E kam dëgjuar Gashin se atdheu jonë i përbashkët është Maqedonia, nëse nuk është ashtu, sa më herët duhet t'u kërkojë falje qytetarëve

Mickovski: E kam dëgjuar Gashin se atdheu jonë i përbashkët është Maqedonia, nëse nuk është ashtu, sa më herët duhet t'u kërkojë falje qytetarëve

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Mandatari i Qeverisë së ardhshme, Hristijan Mickovski sot deklaroi se...

Ahmeti: Nuk mundet secili që merr mandat, të vendosë se kush do t'i përfaqësojë shqiptarët në qeverinë e re

Ahmeti: Nuk mundet secili që merr mandat, të vendosë se kush do t'i përfaqësojë shqiptarët në qeverinë e re

Gostivar, 5 qershor 2024 (MIA) - Kundërshtarët tanë politikë le të përgatiten për sfidën e re që vij...

Ademi: Më me rëndësi është mbështetja e qytetarëve, e jo si humbës të vajtoni që të bëheni pjesë e Qeverisë

Ademi: Më me rëndësi është mbështetja e qytetarëve, e jo si humbës të vajtoni që të bëheni pjesë e Qeverisë

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Arbër Ademi nga BDI-ja sot deklaroi se më...

Fronti Evropian miraton Deklaratë politike për legjitimitetin etnik që buron nga zgjedhjet

Fronti Evropian miraton Deklaratë politike për legjitimitetin etnik që buron nga zgjedhjet

Tetovë, 2 qershor 2024 (MIA)- Koalicioni "Fronti evropian" sot në Tetovë miratoi Deklaratë mbi legji...

BDI: Vullneti i popullit shqiptar dhe i komuniteteve nuk është lodër që i përket VMRO-së

BDI: Vullneti i popullit shqiptar dhe i komuniteteve nuk është lodër që i përket VMRO-së

Shkup, 30 maj 2024 Bashkimi Demokratik për Integrim është e skandalizuar nga narrativi ofend...

Ahmeti: Fronti evropian është forca e dytë në shtet, fillojmë hapa për parandalim të majorizimit

Ahmeti: Fronti evropian është forca e dytë në shtet, fillojmë hapa për parandalim të majorizimit

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Kryetari i BDI-së dhe një pjesë e Koalicionit "Fronti evropian", Ali...

VLEN: BDI në të njëjtën vijë me LEVICËN, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

VLEN: BDI në të njëjtën vijë me LEVICËN, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Shkup, 28 maj 2024  Shprehim keqardhjen që BDI-ja sot e ko...

Shaqiri: Presim mbështetje nga BDI-ja që Afrim Gashi të zgjidhet kryetar i Kuvendit

Shaqiri: Presim mbështetje nga BDI-ja që Afrim Gashi të zgjidhet kryetar i Kuvendit

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - Para seancës konstituive të Kuvendit, Rijad Shaqiri nga Koalicioni "VLEN"...

Taravari: Vala e ndryshimit nuk mund të ndalet, BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi

Taravari: Vala e ndryshimit nuk mund të ndalet, BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi

Shkup, 23 maj 2024 (MIA)- Arben Taravari, njëri nga partnerët e koalicionit “VLEN” e që aktualisht ë...

Qëndrimin për rivotim në disa vendvotime BDI do ta formojë me partnerët e koalicionit nga Fronti evropian

Qëndrimin për rivotim në disa vendvotime BDI do ta formojë me partnerët e koalicionit nga Fronti evropian

Tetovë, 18 maj 2024 (MIA) - Pas orës 3 përfundoi takimi i kryesisë së Bashkimit Demokratik për...

Rivotimi i mundshëm në shtatë vendvotime është temë e takimit të jashtëzakonshëm të kryesisë së BDI-së

Rivotimi i mundshëm në shtatë vendvotime është temë e takimit të jashtëzakonshëm të kryesisë së BDI-së

Tetovë, 18 maj 2024 (MIA) - Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) mbajti takim të j...

Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

Shkup, 18 maj 2024 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesi...

VLEN: Panika është e kuptueshme, por keqpërdorimi i funksionit dhe presioni ndaj gjykatës e patolerushme!

VLEN: Panika është e kuptueshme, por keqpërdorimi i funksionit dhe presioni ndaj gjykatës e patolerushme!

Shkup, 17 maj  Deklaratat e Bujar Osmanit, Talat Xhaferit dhe të tjerëve nga rangu i ty...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR