• e hënë, 20 maj 2024

Grabitet një këmbimore në Çair, hajdutët kanë marrë kasafortën me para

Grabitet një këmbimore në Çair, hajdutët kanë marrë kasafortën me para

 Shkup, 18 prill 2024 (MIA)  - Disa persona me pëdorim të forcës është dhe me një gjësen dje kanë hyrë në një këmbimore në zonën e Çairit dhe kanë marrë kasafortën me para, pas së cilës janë larguar me makinë "volksvagen xheta" pa targa.

 Siç kumtoi MPB-ja, grabitjen  dje në SPB Shkup në orën 10:15 e ka raportuar  pronari i këmbimimores, M.D.(42) nga Shkupi, ndërsa ka ndodhur rreth orës 04:20.

 Pas masave dhe veprimeve të ndërmarra, automjeti është gjetur në një parking në zonën e Çairit.

 Po ndërmerren masa për zbardhjen e plotë të rastit.

 Foto: Arkivi i MIA-s

 

QËNDRONI TË LIDHUR