• вторник, 18 јуни 2024
Германскиот претседател оддаде почит на турските мигранти за придонесот во германската економија

Германскиот претседател оддаде почит на турските мигранти за придонесот во германската економија

Берлин, 22 април 2024 (МИА) - Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска им оддаде почит...

Image

Остани поврзан