• четврток, 11 јули 2024

Приведена 56-годишна жена осомничена дека ограбила менувачница во Ростуше

Приведена 56-годишна жена осомничена дека ограбила менувачница во Ростуше

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - На локалниот пат за село Ростуше, гостиварско, полициски службеници од ОВР Гостивар синоќа во 19:50 часот ја лишиле од слобода В.Т.(56) од село Ростуше.

Таа се сомничи дека околу 19:30 часот од спортска обложувалница во селото Ростуше одзела пари од дневниот промет. Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица. 

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава. сст/цр

фото МИА архива

 

 

 

 
 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан