• e shtunë, 22 qershor 2024
Japonia shprehu shqetësim për bashkëpunimin ushtarak midis Rusisë dhe Koresës së Veriut

Japonia shprehu shqetësim për bashkëpunimin ushtarak midis Rusisë dhe Koresës së Veriut

Tokio, 20 qershor 2024 (MIA) - Qeveria japoneze sot shprehu shqetësimin e saj për njoftimin e presid...

Mediat e Koresë së Veriut: Marrëveshja Moskë - Phenian parasheh ndihmë urgjente ushtarake në rast lufte

Mediat e Koresë së Veriut: Marrëveshja Moskë - Phenian parasheh ndihmë urgjente ushtarake në rast lufte

Phenian, 20 qershor 2024 (MIA) - Marrëveshja e re mes Rusisë dhe Koresë së Veriut kërkon nga të...

Putin dhe Lam miratuan deklaratë për partneritet strategjik mes Rusisë dhe Vietnamit

Putin dhe Lam miratuan deklaratë për partneritet strategjik mes Rusisë dhe Vietnamit

Hanoi, 20 qershor 2024 (MIA) - Presidentët e Rusisë dhe Vietnamit, Vlladimir Putin dhe To Lam s...

Shefi i NATO-s e kërcënoi Kinën

Shefi i NATO-s e kërcënoi Kinën

Bruksel, 18 qershor 2024 (MIA) - Shefi i NATO-s, jens Stoltenberg, për Bi-Bi-Si deklaroi se Kin...

BE-ja i vazhdoi sanksionet e vendosura për shkak të aneksimit rus të Gadishullit të Krimesë edhe për një vit

BE-ja i vazhdoi sanksionet e vendosura për shkak të aneksimit rus të Gadishullit të Krimesë edhe për një vit

Bruksel, 17 qershor 2024 (MIA) - Këshilli i BE-së sot solli vendim për vazhdim të sanksioneve t...

Putin: Armëpushim dhe bisedime të paqes menjëherë pasi Ukraina t'i tërheqë ushtarët dhe ta ndërpresë kandidaturën për NATO

Putin: Armëpushim dhe bisedime të paqes menjëherë pasi Ukraina t'i tërheqë ushtarët dhe ta ndërpresë kandidaturën për NATO

Moskë, 14 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin sot deklaroi se Moska do të bëjë armëpu...

Samiti i Ukrainës i tërhoqi liderët botërorë, por nuk do ta izolojë Rusinë

Samiti i Ukrainës i tërhoqi liderët botërorë, por nuk do ta izolojë Rusinë

Gjenevë, 14 qershor 2024 (MIA) - Liderët botërorë do t'i bashkohen presidentit ukrainas Volodimir Ze...

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s në pritje të miratojnë mision afatgjatë për mbështetje ndaj Ukrainës

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s në pritje të miratojnë mision afatgjatë për mbështetje ndaj Ukrainës

Bruksel, 14 qershor 2024 (MIA) - Pritet që ministrat e Mbrojtjes të vendeve të NATO-s sot të miratoj...

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Moskë, 11 qershor 2024 (MIA) - Forcat e armatosura ruse sot kumtuan se e kanë marrë kontrollin...

Zëdhënësja e BE-së në Kosovë: Rusia përmes propagandës po përpiqet ta pengojë integrimin e Ballkanit Perëndimor

Zëdhënësja e BE-së në Kosovë: Rusia përmes propagandës po përpiqet ta pengojë integrimin e Ballkanit Perëndimor

Prishtinë, 8 qershor 2024 (MIA) - Zëdhënësja e Misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, Joana...

Ukraina sulmoi me dron caqe thellë në territorin rus

Ukraina sulmoi me dron caqe thellë në territorin rus

Moskë, 8 qershor 2024 (MIA) - Ukraina ka sulmuar caqe ruse me gjithsej 25 drone ushtarake gjatë natë...

Putin: Rusia mbetet një partner tregtar global pavarësisht sanksioneve

Putin: Rusia mbetet një partner tregtar global pavarësisht sanksioneve

Shën Petersburg, 7 qershor 2024 (MIA) - Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia mbetet një partner ky...

Stoltenberg: Ukraina ka të drejtë të sulmojë caqe në Rusi

Stoltenberg: Ukraina ka të drejtë të sulmojë caqe në Rusi

Stokholm, 7 qershor 2024 (MIA) - Ukraina ka të drejtë sipas së drejtës ndërkombëtare të sulmojë caqe...

Mbrojtja kundërajrore ruse mbrëmë ka rrëzuar 28 dronë ukrainas

Mbrojtja kundërajrore ruse mbrëmë ka rrëzuar 28 dronë ukrainas

Moskë, 7 qershor 2024 (MIA) - Forcat e Mbrojtjes kundërajrore ruse mbrëmë kanë rrëzuar gjithsej...

Peskov: Nuk do të ketë

Peskov: Nuk do të ketë "imunitet" për instruktorët francezë në Ukrainë

Moskë, 4 qershor 2024 (MIA) - Kremlini zyrtar konfirmoi se forcat ruse do të synojnë instruktorët fr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR