• e shtunë, 22 qershor 2024
Temperaturat e larta kanë rritur nevojën për ujë tek kulturat bujqësore

Temperaturat e larta kanë rritur nevojën për ujë tek kulturat bujqësore

Shkup, 21 qershor 2024 (MIA) - Vala e të nxehtit që përfshiu vendin ndikon negativisht në bujqësi. T...

MIA Paralajmërime MKD (PLT)

MIA Paralajmërime MKD (PLT)

18 qershor 2024 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut do ta...

Malishiq: Disa kompani e shtrenjtuan bukën për 10 për qind, stabilizimi i çmimit me nisjen e të korrave

Malishiq: Disa kompani e shtrenjtuan bukën për 10 për qind, stabilizimi i çmimit me nisjen e të korrave

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Disa kompani e shtrenjtuan bukën për 10 për qind, thonë mullisët. Kjo...

Gjatë mëngjesit më freskët në Lazaropole

Gjatë mëngjesit më freskët në Lazaropole

Shkup, 10 qershor 2024 (MIA) - Mëngjesin e sotëm më freskët ka qenë në Lazaropole, 11 gradë, ndërsa...

Nga java e ardhshme temperaturat edhe më të larta, në disa vende edhe deri më 40 gradë

Nga java e ardhshme temperaturat edhe më të larta, në disa vende edhe deri më 40 gradë

Shkup, 7 qershor 2024 (MIA) - Ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me...

Nga java e ardhshme temperaturat edhe më të larta

Nga java e ardhshme temperaturat edhe më të larta

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranë...

МIА Paralajmërime МKD (PLT)

МIА Paralajmërime МKD (PLT)

5 qershor 2024  Sveti Nikollë/Tetovë – Sh...

Mot me diell dhe i nxehtë deri 36 gradë, pasdite reshje të kohëpaskohshme të shiut

Mot me diell dhe i nxehtë deri 36 gradë, pasdite reshje të kohëpaskohshme të shiut

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla d...

MIA Paralajmërime-MKD

MIA Paralajmërime-MKD

MIA Paralajmërime-MKD 4 qershor 2024 Shkup - Seanc...

MIA Paralajmërime-MKD

MIA Paralajmërime-MKD

2 qershor 2024 Tetovë - Takimi i përbashkët i strukturave partiake dhe përf...

Ditët në vijim mot me diell dhe i ngrohtë, në orët e pasdites dhe të natës shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

Ditët në vijim mot me diell dhe i ngrohtë, në orët e pasdites dhe të natës shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

Shkup, 31 maj 2024 (MIA) - DPHM informon se në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë...

Më së shumti shi në Demir Kapi

Më së shumti shi në Demir Kapi

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Në 24 orët e fundit më së shumti shi ka rënë në Demir Kapi, 12 litra për...

Bastisje në Shkup, janë arrestuar dy dilerë

Bastisje në Shkup, janë arrestuar dy dilerë

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - MPB kumtoi se sot nëpunës policorë nga SPB Shkup - Njësia për tregti...

Bollat: Shpresojmë se investimet turke do të vazhdojnë të japin një kontribut të madh për ekonominë e Maqedonisë dhe të Turqisë

Bollat: Shpresojmë se investimet turke do të vazhdojnë të japin një kontribut të madh për ekonominë e Maqedonisë dhe të Turqisë

Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Delegacioni i Odës Ekonomike të Maqedonisë - Turqisë (MATTO), këtë fundja...

Mot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 28 gradë

Mot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 28 gradë

Shkup, 23 maj 2024 (MIA) - Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR