• e premte, 19 korrik 2024

Urim i Menduh Thaçit për festën e Kurban Bajramit

Urim i Menduh Thaçit për festën e Kurban Bajramit

Shkup, 16 qershor 2024 (MIA) - Me rastin e festës së Kurban Bajramit, kryetari i partisë Menduh Thaçi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka uruar besimtarët e fesë Islame.

“Të nderuar besimtarë të fesë islame, Sot është ditë e solidaritetit, mirësisë dhe paqes, andaj uroj që të vazhdojmë t’i kultivojmë këto vlera të mirëfillta dhe të na motivojnë për përforcimin e besimit tonë. Në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare, Ju shpreh urimet më të sinqerta për festën e Kurban Bajramit”, ka shkruar kryetari Thaçi në urimin e tij", thuhet në urimin e Thaçit. mb/

QËNDRONI TË LIDHUR