• e mërkurë, 29 maj 2024

Mot stabil dhe i ngrohtë edhe gjatë ditëve në vijim

Mot stabil dhe i ngrohtë edhe gjatë ditëve në vijim

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Mot stabil me vranësira mesatare do të mbajë edhe gjatë ditëve në vijim. Të dielën do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga veriu. Temperatura do të jetë në kuadër të mesatares për këtë periudhë të vitit, kumton DPHM.

Temperaturat minimale të mëngjesit do të jenë në intervalin prej 5 deri në 16, kurse ato maksimale do të arrijnë deri në 31 gradë Celsius.

Foto: arkivi i MIA-s

 

QËNDRONI TË LIDHUR