• e diel, 09 qershor 2024

Fitorja e parë për Minesotën në finalen e Konferencës perëndimore me Dallasin

Fitorja e parë për Minesotën në finalen e Konferencës perëndimore me Dallasin

Dallas, 29 maj 2024 (MIA) - Minesota timbervulvs mbrëmë si mysafir e ka mundur Dallas Maveriks në ndeshjen e katërt nga finalja e Konferencës perëndimore në NBA me rezultat 105:100.

Rezultati në serinë i pari deri në katër fitore tani është 3:1 për Dallasin.

Deri te fitorja e parë, Minesota është udhëhequr nga Entoni Eduards, i cili realizoi dabëll-dabëll - 29 pikë dhe 10 kërcime. Ka pasur edhe nëntë asistime dhe vetëm një e ndau nga efekti i trefishtë.

Ndeshja e pestë në seri do të luhet më 31 maj. bsh/

Foto: EPA

QËNDRONI TË LIDHUR