• e martë, 18 qershor 2024
Kosova bëhet anëtare shoqëruese në Asamblenë parlamentare të NATO-s

Kosova bëhet anëtare shoqëruese në Asamblenë parlamentare të NATO-s

Prishtinë, 24 mars 2024 (MIA) - Kryesuesi i Delegacionit të Kuvendit të Republikës së Kosovës në Asa...

Fronti Europian zgjërohet edhe me Kurto Dudush, kryetar i Shuto Orizares

Fronti Europian zgjërohet edhe me Kurto Dudush, kryetar i Shuto Orizares

Shkup, 24 mars 2024 Televizioni Klan Maqedoni merr vesh eksluzivisht që Kurto Dudush, ish de...

Katër persona kanë humbur jetën në një aksident në gara me automjete në Hungari

Katër persona kanë humbur jetën në një aksident në gara me automjete në Hungari

Budapest, 24 mars 2024 (MIA) - Katër persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar sot ku...

Një burrë është plagosur nga një plumb qorr afër Haraçinës

Një burrë është plagosur nga një plumb qorr afër Haraçinës

Shkup, 24 mars 2024 (MIA) - Në SPB Shkup, dje në ora 18.52, nga Spitali i përgjithshëm i Qyteti...

KSHZ-ja nesër do të hedh shortin për renditjen e kandidatëve presidencialë

KSHZ-ja nesër do të hedh shortin për renditjen e kandidatëve presidencialë

Shkup, 24 mars 2024 (MIA) - Renditja e kandidatëve për president në fletëvotimin për zgjedhjet e 24...

Guteresh i ka bërë thirrje Izraelit që t'i mënjanojë të gjitha pengesat për dërgesë të ndihmës në Gaza

Guteresh i ka bërë thirrje Izraelit që t'i mënjanojë të gjitha pengesat për dërgesë të ndihmës në Gaza

Kajro, 24 mars 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh sot kërkoi nga Izrael...

IDF: Nga 800 të arrestuar në spitalin Al-Shifa, 480 janë anëtarë të Hamasit dhe Xhihadi Islamik

IDF: Nga 800 të arrestuar në spitalin Al-Shifa, 480 janë anëtarë të Hamasit dhe Xhihadi Islamik

Tel-Aviv, 24 mars 2024 (MIA) - Ushtria izraelite (IDF) njoftoi sot se nga rreth 800 të arrestuar gja...

Izraeli i mohon pohimet se Hamasi se ushtarët e IDF-së kanë vrarë 19 palestinezë, të cilët kanë qenë duke pritur në radhë për ndihmë

Izraeli i mohon pohimet se Hamasi se ushtarët e IDF-së kanë vrarë 19 palestinezë, të cilët kanë qenë duke pritur në radhë për ndihmë

Gaza, 24 mars 2024 (MIA) - Qeveria e Hamasit në Rripin e Gazës njoftoi se 19 persona janë vrarë dje...

Paradite reshje të përkohshme të shiut, në male borë dhe rënie e temperaturave

Paradite reshje të përkohshme të shiut, në male borë dhe rënie e temperaturave

Shkup, 24 mars 2024 (MIA) - Gjatë natës dhe nesër, sidomos paradite do të ketë kushte për reshj...

Sulme ajrore ruse ndaj Kievit dhe Lavovit, Polonia i aktivizoi forcat ajrore

Sulme ajrore ruse ndaj Kievit dhe Lavovit, Polonia i aktivizoi forcat ajrore

Kiev, 24 mars 2024 (MIA) - Rusia herët në mëngjes filloi sulme ajrore ndaj Kievit dhe Lavovit,...

Osmani: Shumë shpejt Kosova do të ulet në NATO pranë miqve të saj dhe do t'ua kthejë borxhin

Osmani: Shumë shpejt Kosova do të ulet në NATO pranë miqve të saj dhe do t'ua kthejë borxhin

Prishtinë, 24 mars 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, së bashku me ambasadorë të akre...

Ukraina pohon se ka goditur dy anije zbarkuese dhe qendër komunikimi në Krime

Ukraina pohon se ka goditur dy anije zbarkuese dhe qendër komunikimi në Krime

Kiev, 24 mars 2024 (MIA) - Forcat ukrainase i kanë goditur me sukses anijet zbarkuese Jamal dhe...

Al Hilal ofron 100 milionë euro për Rafinjën dhe pagë prej tre herë më të madhe se në Barcelonë

Al Hilal ofron 100 milionë euro për Rafinjën dhe pagë prej tre herë më të madhe se në Barcelonë

Barcelonë, 24 mars 2024 (MIA) - Krerët e Al Hilal nga Arabia Saudite kanë përgatitur ofertë të re sh...

KSHZ i miratoi propozim-programet për edukim të organeve zgjedhore, qytetarëve dhe faktorëve të tjerë në zgjedhje

KSHZ i miratoi propozim-programet për edukim të organeve zgjedhore, qytetarëve dhe faktorëve të tjerë në zgjedhje

Shkup, 24 mars 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor në mbledhjen e sotme solli vendim për...

Lirohen 287 nxënës të marrë peng në Nigeri pas sy jave pengmarrje

Lirohen 287 nxënës të marrë peng në Nigeri pas sy jave pengmarrje

Abuxha, 24 mars 2024 (MIA) - Më shumë se 280 nxënës të marrë peng nga disa sulmues të armatosur në v...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR