• e shtunë, 22 qershor 2024
Konkludime nga konferenca paqësore: Pjesëmarrja dhe dialogu i të gjitha palëve janë[ të domosdoshme për paqe në Ukrainë

Konkludime nga konferenca paqësore: Pjesëmarrja dhe dialogu i të gjitha palëve janë[ të domosdoshme për paqe në Ukrainë

Bernë, 16 qershor 2024 (MIA) - Përfaqësues të 80 vendeve dhe të pesë organizatave të cilët morë...

Slijanovska-Davkova: Lufta në Ukrainë nuk është problem ukrainas, por evropian dhe botëror

Slijanovska-Davkova: Lufta në Ukrainë nuk është problem ukrainas, por evropian dhe botëror

Shkup, 16 qershor 2024 (MIA) - Presidentja e shtetit, Gordana Jankullovska Davkova, para fillim...

Fidan: Propozimi paqësor i Putinit është një fije shprese

Fidan: Propozimi paqësor i Putinit është një fije shprese

Ankara, 16 qershor 2024 (MIA) - Propozimet e reja për paqen për Ukrainën, të paraqitura nga presiden...

Dita e dytë e samitit të paqes për Ukrainën në Zvicër

Dita e dytë e samitit të paqes për Ukrainën në Zvicër

Burgenshtok, 16 qershor 2024 (MIA) - Në qytetin zviceran Burgenshtok vazhdon samiti i paqes për Ukra...

Në Zvicër mbahet konferenca paqësore për Ukrainën

Në Zvicër mbahet konferenca paqësore për Ukrainën

Bernë, 15 qershor 2024 (MIA) - Në Zvicër sot fillon konferenca dyditore paqësore për Ukrainën n...

Putin: Armëpushim dhe bisedime të paqes menjëherë pasi Ukraina t'i tërheqë ushtarët dhe ta ndërpresë kandidaturën për NATO

Putin: Armëpushim dhe bisedime të paqes menjëherë pasi Ukraina t'i tërheqë ushtarët dhe ta ndërpresë kandidaturën për NATO

Moskë, 14 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin sot deklaroi se Moska do të bëjë armëpu...

Samiti i Ukrainës i tërhoqi liderët botërorë, por nuk do ta izolojë Rusinë

Samiti i Ukrainës i tërhoqi liderët botërorë, por nuk do ta izolojë Rusinë

Gjenevë, 14 qershor 2024 (MIA) - Liderët botërorë do t'i bashkohen presidentit ukrainas Volodimir Ze...

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s në pritje të miratojnë mision afatgjatë për mbështetje ndaj Ukrainës

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s në pritje të miratojnë mision afatgjatë për mbështetje ndaj Ukrainës

Bruksel, 14 qershor 2024 (MIA) - Pritet që ministrat e Mbrojtjes të vendeve të NATO-s sot të miratoj...

Anëtarët e G7 ranë dakord për një hua për Ukrainën prej 50 miliardë dollarësh nga fondet e ngrira ruse

Anëtarët e G7 ranë dakord për një hua për Ukrainën prej 50 miliardë dollarësh nga fondet e ngrira ruse

Bari, 13 qershor 2024 (MIA) - Në hapjen e Samitit të G7 që filloi sot në pushimoren Borgo Enjac...

Ministrat e BE-së do të diskutojnë planet për të mbrojtur njerëzit që ikin nga lufta në Ukrainë

Ministrat e BE-së do të diskutojnë planet për të mbrojtur njerëzit që ikin nga lufta në Ukrainë

Luksemburg, 13 qershor 2024 (MIA) - Ministrat evropianë të Drejtësisë dhe të Punëve të Brendshme do...

Samiti i ardhshëm i NATO-s dhe mbështetja për Ukrainën, tema kryesore në takimin e ministrave të mbrojtjes të Aleancës

Samiti i ardhshëm i NATO-s dhe mbështetja për Ukrainën, tema kryesore në takimin e ministrave të mbrojtjes të Aleancës

Bruksel, 13 qershor 2024 (MIA) - Përgatitjet për Samitin e NATO-s në Uashington me të cilin do të sh...

Samiti për Ukrainën në Zvicër: Çka dëshiron Kievi?

Samiti për Ukrainën në Zvicër: Çka dëshiron Kievi?

Lucern, 12 qershor 2024 (MIA) - Ukraina po tubon dhjetëra liderë b...

Rusia ka kryer sulm ajror ndaj Kievit, kumtoi armata ukrainase

Rusia ka kryer sulm ajror ndaj Kievit, kumtoi armata ukrainase

Kiev, 12 qershor 2024 (MIA) - Forcat ruse sot në mëngjes kanë kryer sulm ajror me raketa dhe dronë n...

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova sot nga Berlini, në margjinat...

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Forcat ruse morën dy fshatra në Ukrainë, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes

Moskë, 11 qershor 2024 (MIA) - Forcat e armatosura ruse sot kumtuan se e kanë marrë kontrollin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR