• e mërkurë, 24 korrik 2024
Me vendosjen e gurthemelit, Mickoski e shënoi fillimin e ndërtimit të një kopshti të ri në Trubarevë

Me vendosjen e gurthemelit, Mickoski e shënoi fillimin e ndërtimit të një kopshti të ri në Trubarevë

 Shkup, 20 korrik 2024 (MIA) -  Kryeministri Hristijan Mickoski, së bashku me kryetarin e...

Mickoski: Nuk do të lejoj që pronarët e veledrogerive   të pasurohen në llogari të shëndetit të qytetarëve

Mickoski: Nuk do të lejoj që pronarët e veledrogerive të pasurohen në llogari të shëndetit të qytetarëve

 Shkup, 20 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristijan Mickoski thotë se ribalancimi i Buxhetit...

Mickoski e dënoi tentativën për atentat ndaj Trampit

Mickoski e dënoi tentativën për atentat ndaj Trampit

Shkup, 14 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristijan Mickoski e ka dënuar tentativën për atentat nda...

Takimi Mickoski - Meloni: Kërkohet mbështetje nga Italia për realizimin e interesit strategjik për hyrjen e shtetit në BE

Takimi Mickoski - Meloni: Kërkohet mbështetje nga Italia për realizimin e interesit strategjik për hyrjen e shtetit në BE

 Uashington, 10 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristian Mickoski në margjinat e NATO-s ka rea...

Marinakis: Nuk është planifikuar takim Micotakis - Mickoski, por nuk përjashtohet që kryeministri grek të ketë takime dypalëshe në Samitin e NATO-s

Marinakis: Nuk është planifikuar takim Micotakis - Mickoski, por nuk përjashtohet që kryeministri grek të ketë takime dypalëshe në Samitin e NATO-s

Athinë, 8 korrik 2024 (MIA) - Nuk është planifikuar, por nuk përja...

Mickoski paralajmëroi investim të ri me të cilin do të punësohen mbi 110 qytetarë

Mickoski paralajmëroi investim të ri me të cilin do të punësohen mbi 110 qytetarë

 Shkup, 5 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristijan Mickoski sot përmes rrjetit social "Fejsbu...

Mickoski në vendosjen e gurthemelit të një kopshti të ri në Komunën e Butelit

Mickoski në vendosjen e gurthemelit të një kopshti të ri në Komunën e Butelit

 Shkup, 1 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristijan Mickoski me ministrin e Politikës Sociale,...

SYRIZA: E dënojmë shkeljen e re të Marrëveshjes së Prespës nga z Mickoski

SYRIZA: E dënojmë shkeljen e re të Marrëveshjes së Prespës nga z Mickoski

 Athinë, 22 qershor 2024 (MIA) - SYRIZA dënon pa mëdyshje shkeljen e re të Marrëveshjes së Pres...

Mediat greke: Mickoski tri herë e quajti vendin e tij

Mediat greke: Mickoski tri herë e quajti vendin e tij "Maqedoni"

Athinë, 22 qershor 2024 (MIA) - Për përdorimin e emrit Maqedoni dhe atë siç shkruajnë "tri herë", me...

Mickoski: Po vjen koha kur atdheu duhet të bëjë më shumë për qytetarët, investimi i parë të martën

Mickoski: Po vjen koha kur atdheu duhet të bëjë më shumë për qytetarët, investimi i parë të martën

 Shkup, 22 qershor 2024 (MIA)  - Ringjallje ekonomike, rritje të pensioneve dhe pagave, in...

Mickoski ka dorëzuar ndryshime në Ligjin për Energjetikë me të cilat nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për amvisëri

Mickoski ka dorëzuar ndryshime në Ligjin për Energjetikë me të cilat nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për amvisëri

 Shkup, 20 qershor 2024 (MIA) - Një grup deputetësh nga koalicioni "Maqedonia Jote" i udhëhequr...

Mickoski duhet ta dorëzojë propozimin për formimin e qeverisë në Kuvend, qeveria e re pritet të votohet këtë fundjavë

Mickoski duhet ta dorëzojë propozimin për formimin e qeverisë në Kuvend, qeveria e re pritet të votohet këtë fundjavë

Shkup, 18 qershor 2024 (MIA) - Mandatari Hristijan Mickoski pritet që sot në Kuvend t'i dorëzojë pro...

Mickoski do ta fitojë mandatin një ditë para skadimit të afatit, përgatitje për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive

Mickoski do ta fitojë mandatin një ditë para skadimit të afatit, përgatitje për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive

Shkup, 5 qersor 2024 (MIA) - Një ditë para përfundimti të afatit përfundimtar pritet që preside...

Mickoski në takim me deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit

Mickoski në takim me deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit "Maqedonia Jote"

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA)  - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski para seancës së n...

Mickoski: BDI blen vota dhe mbush kuti, por nuk u ikë vendi në opozitë

Mickoski: BDI blen vota dhe mbush kuti, por nuk u ikë vendi në opozitë

 Shkup, 2 maj 2024 (MIA)  - As që mendoj, as që më shkon ndërmend ndonjë koalicion me BDI-...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR