• e mërkurë, 24 korrik 2024

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla

Shkup, 16 qershor 2024 (MIA) - Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 9 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 27 deri në 35 gradë. UV=8

Në Shkup me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 gradë.

Në dy ditët e para të javës së ardhshme do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima pasdite. Më pas pritet një periudhë moti stabil dhe i ngrohtë me rritje graduale të temperaturës ditore. mb/

QËNDRONI TË LIDHUR