• e premte, 12 korrik 2024

Guardiola i zbuloi favoritët e tij për EURO2024

Guardiola i zbuloi favoritët e tij për EURO2024

Mançester, 12 qershor 2024 (MIA) - Menaxheri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, u përgjigj në pyetjen se cilat kombëtare i konsideron favoritë për Kampionatin Evropian në Gjermani, që do të mbahet nga 14 qershori e deri 14 korrik.

"Gjermania dhe Spanja. Anglia? Janë më afër fitores së përgjithshme. Koha është që edhe ata ta bëjnë atë hap. Kanë gjeneratë shumë të mirë në mesfushë dhe sulm. Jetoj në Britaninë e Madhe, prej këtu me intereson se si do të paraqitet ekipi im", i tha Guardiola gazetarit Viktor Navaro. bsh/

Foto: Arkiv

QËNDRONI TË LIDHUR